SÜREÇ İLERLİYOR-2-SIFATLARINIZ HAYIRLI OLSUN

SÜREÇ İLERLİYOR-2-SIFATLARINIZ HAYIRLI OLSUN

(takipmaras.com sitesinden iktibas)

Okuyorsunuz sitede yayınlanan yazıyı, öfkeleniyorsunuz ve sinir krizi geçiriyorsunuz ama sonra kendi kendinize, “isim yok, beni kastettiğini kim bilecek” diye teselli arıyorsunuz. Fena halde yanılıyorsunuz, bu milletin derin irfanından sadece sizin haberiniz yok, millet anlıyor, merak ve keyifle takip ediyor. İsterseniz bir araştırma yaptırın, sizin adınız var mı yok mu, görürsünüz.
Siz, yazıdaki özelliklerin tıpa tıp size uyduğunu biliyorsunuz, kendinize bile itiraf etmeseniz de farkındasınız. Zaten biz sizi tanıyoruz, tam olarak sizi tarif ediyoruz, tabii ki yazı sizin hikayenizi anlatıyor. Öyle sağa sola bakar gibi yapmayın, tam olarak sizden bahsediyoruz. Ve bunu, herkes anlıyor.

Dayanabildiğiniz kadar üzerinize almayacaksınız, bunu da biliyoruz. Ama yakın zamanda halk bu dili konuşmaya başlayacak, mesela siz gelirken “Sırtlanlar geliyor” diyecek, hafiften de size duyurmaya çalışacak, göreceksiniz gününüzü… Belki yüzünüze söylemeyecek ama her gün arkanızdan sırtlanlar, soytarılar, asalaklar vesaire diye bahsedecek. Günler ilerledikçe onlarca sıfatınız olacak, hepsini halk öğrenecek ve kullanmaya başlayacak. Bir müddet sonra halkın sizden bu sıfatlarla bahsettiğini bilecek ve kuduracaksınız.
***
Köpekler kadar pişmansınız, biliyoruz. Ama fırsat kaçtı, son pişmanlık fayda etmez. Artık bu berbat ve rezil sıfatlarla yaşamaya alışmalısınız, sadece o makamda oturduğunuz müddetçe değil, ölene kadar. Yakın gelecekte istifa edeceksiniz, çünkü başka çareniz kalmayacak ama halk sizi “nihayet istifa etti asalaklar” diye anacak, burada da kalmayacak, sizinle ilgili bir bahis geçtiğinde “ha, o sırtlan mı” diye hatırlayacak.
Yanlış yaptınız, hem de geri dönülemez çizgiyi aştınız. Geri dönebilmek için köpekler gibi yalvaracaksınız ama beyhude…
Çevrenizdeki asalaklara öfkelenmeye başlayacaksınız; “Bu adamları bana neden doğru dürüst anlatmadınız” diye… Ama hayvan gibi biliyorsunuz ki, onların anlattığı şekilde duymak istediniz, öylesi hoşunuza gitti.
O kadar zavallı bir durumdasınız ki, yanınızdaki asalaklar, kısa süre sonra bize bilgi getirmeye başlayacak, bundan dolayı onlara kızamayacak hale geleceksiniz. Yıllarca size dalkavukluk yapan soytarıların soytarısı olacaksınız. Makam sahibi siz olmanıza rağmen, siz onlara dalkavukluk yapmaya başlayacaksınız. Ne kadar aciz ve rezil durumda olduğunuzu anlıyor musunuz? Çevrenizin dağılmaması için onlara dalkavukluk yapmak… Daha ne söyleyelim ki…
Göreceksiniz çevrenize soytarıları toplamanın maliyetini… Anlayacaksınız, soytarıların sadakatinin olmadığını… Ve fark edeceksiniz bir anda; cehennem hayatı yaşadığınızı…
***
Süreç hızla ilerliyor. Sizin için sürecin sonu; istifa etmektir. Sizin için en az zararlı olan ihtimal ise hemen istifa etmektir. Zira istifa etmemekte direndiğiniz her gün, rezilliğiniz artacak ve ayyuka çıkacaktır.

YAHYA YILDIRIM
takipmaras.com sitesi yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir