Tekilhaber Sitesi İle İlgili Zaruri Bir Açıklama

TEKİLHABER SİTESİ İLE İLGİLİ ZARURİ BİR AÇIKLAMA
Dücane Cündioğlu ile alakalı iki tenkit yazımız muhtelif web sitelerinde yayınlandı. Yazıların her ikisi de ciddi tenkit konuları ihtiva ediyordu. “Bilmek varetmektir” ve “yaratılan da aynı zamanda yaratandır, kaçınılmaz olarak” ifadeleri, maalesef Müslüman bir fikir adamı için altından kalkılmaz bir sabıka olarak Dücane Cündioğlu’nun müktesebatında duruyor.
“Ah şu Dücane Cündioğlu” başlıklı ikinci yazıya gelen tepkiler, Dücane Cündioğlu’nun müktesebatındaki mezkur iki bahisle ilgili hiçbir savunma, fikir, tespit ve tenkit ihtiva etmeksizin şahsımıza yönelik hakaretler şeklinde cereyan etmiştir. Ciddi birer tenkit bahsi olarak yukarıdaki meseleler orta yerde dururken, hakaretlerden ibaret tepkiler, tam bir “tetikçilik” misyonu ile gerçekleştirilmiştir.
Bahsini ettiğimiz tepkilerin yorum olarak yayınlandığı web sitesi, www.tekilhaber.com sitesidir.
Yazılara tepki gelmesi çok tabidir. Tepkinin gelmesini mesele edinmek ve bunun için ayrı bir yazmak lüzumlu bir iş değil… Bu yazıyı yazmamızın sebebi de zaten tepkiler değil, mezkur sitenin yaklaşımıdır.
Tetikçilerin tetikçiliği, Dücane Cündioğlu ile alakası olmayan bir yazıda (Kaosun ortasında İslami Tavır yazısı) devam etmiştir. Bu da problem değil… Fakat tetikçilerin yorumlarını yayınlayan site, (yayınlamasına bir şey dediğimiz yok) benim cevabi yazımı yorum kısmında yayınlamamıştır. İşte bu yazıyı yazma ihtiyacı bu noktada ortaya çıktı.
Siteye e-mail yoluyla, “yorumumu yayınlamalarını” söyledim. Ne bir cevap geldi, ne de cevabi yorum yazım yayınlandı. Anladım ki, tetikçiliği yapanlar, sitenin kendisi… Eğer tetikçiliği yapan site değilse, bu durum neyin nesi? Anlaşılacağı üzere tetikçiliği site yapmamışsa, en azından teşne olmuş ve bizim de cevabi yazımızı yayınlamayarak aynen “tetikçiler” gibi ve onların istediği istikamette davranmıştır. Malum, “vesile olan, yapan gibidir” ölçüsü, siteyi vebal ve mesuliyet altında bırakmaktadır.
*
Siteye cevabi yorum yazımı gönderdikten sonraki gün, (cevabi yazımın yayınlanmayacağını bilmediğim, tahmin etmediğim için) bir makale daha göndermiştim. “Ramazanda Kerbela’yı Hatırlamak” başlıklı yazı…
Cevabi yorum yazım yayınlanmayınca, “ya yorumumu da yayınlayın ya da yazılarımı (makalelerimi) de yayınlamayı kesin” diye e-mail gönderdim. Fakat yorumu yayınlamadılar ama makalemi yayınlamaya devam ettiler. Bu son makaleden sonra yazılarımı göndermeyi kestim.
Tekilhaber sitesi ile tüm alakamı kestiğimi buradan duyururum. Bundan sonra yazı göndermeyeceğimi ilan ediyor, herhangi bir şekilde de makalelerimin sitede yayınlanmamasını istiyorum.
HAKİ DEMİR
demirhaki@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir