AÇIKLAMA

AÇIKLAMA
Her gün çok sayıda e-mail geliyor. Hepsini okumak fazla zamanımı alıyor. Son günlerde günlük gelen e-mailleri okuyamaz oldum. Gelen e-maillerin büyük çoğunluğu tanışmak, tartışmak, yakınlaşmak için… Öncelikle belirteyim ki, tanışmamız imkansız. Tanışmak için e-mail gönderilmemesini rica ediyorum. Tartışmaya gelince, ben tartışacak yazılar yazmıyorum, sadece bilgi veriyorum. Bilgi tartışılmaz, tartışılacak olan fikirdir. Benim yazılarım fikir içermiyor, sadece bilgi vermek amaçlı yazılardır. Okuyucuların verdiğim bilgilere inanıp inanmaması kendi bilecekleri iş… Yazılarımın bilgi içerikli değil de fikir içerikli olduğunu düşünenler tartışmak istiyorlar, yazılarımın bilgi içerikli olduğuna inanmayanlar doğal olarak fikir muamelesi yapıyorlar. Haklılar da… Fakat ben fikir değil bilgi verdiğimi bildiğim için tartışmam.
Okuyucuların bir kısmının tahmin ettiği gibi “Ahmet Selçuki” ismi müstear isimdir. E-maillerin gönderildiği, yazılarımın altında görünen e-mail adresi ise benim yazışma yaptığım adres değil. O e-mail adresini sadece yazılara gelen tepkileri takip etmek için kullanıyorum, o nedenle de o adresten kimseye cevap yazamam. Tek taraflı kullanılan bir e-mail adresidir o…
Okuyuculara şu yardımı yapabilirim. Merak ettikleri konuyu yazarlarsa, onlara cevaben yazı kaleme alır, sitede yayınlarım. Gönderdikleri e-maillerde, “konu” kısmına, merak ettikleri konuyu kısaca yazarlarsa cevabi yazılar yazmaya gayret ederim. Bu şekilde e-mail göndermelerini istememin sebebi, artan e-mailleri okuyamaz hale gelmemdir. E-maili “konularına” bakıp okuyacağım, böylece diğer talepleri içeren e-maillere bakmayacağım. Tabii okuyucuların “merak” ettikleri konunun önemli olması gerekiyor, sıradan konular veya gevezeliklere ayıracak zamanım yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.