AHLAK BEYANNAMESİ

AHLAK BEYANNAMESİ

Karargah Anadolu dergisinin 1. sayısının kapak konusu AHLAK BEYANNAMESİYDİ, beyannamenin şerh edilmiş hacimli hali de kitap eki olarak verildi. Dergimiz, Ocak ayının onunda okuyuculara dağıtıldı.

Ahlak Beyannamesi, aynı zamanda Türkiye’de olmak üzere milletlerarası bir AHLAK ŞURASI kurulması teklifinde de bulunuyor. Türkiye için dünya çapında bir “İNSANLIK VE AHLAK HAREKETİ” başlatabilmenin muhteva ve müessese teklifi mahiyetindedir.

Ahlak Beyannamesinin tanıtılması, yayılması, gündeme getirilmesi gerek. Ankara’nın meseleye vakıf olması, lüzumunu ve kıymetini anlaması ve harekete geçmesi elzem.

*

Ahlak Beyannamesinin tanıtımı yapılmadığı gibi, muhtevasını çalan ve kendi dil ve üslubu ile köşe yazısı olarak yayınlayanlar var. Ahlak Beyannamesi yeterince tanıtılamadığı için muhtevasının çalınması ve istismar edilmesi maalesef mümkün…

Medyada beyannamenin muhtevasını çalmaya ve kendi dil ve üslubu ile yayınlayanlar var. Bunları not ettiğimiz unutulmasın. Kendi dil ve üslubuna tercüme etmesi, muhtevayı çalmadığını göstermez. Biz, muhtevayı dil ve üsluptan tecrit ederek anlamam istidat ve iktidarından mahrum değiliz.

Yazıları arşivliyoruz, tenkit dergisi çıkarmaya karar verdiğimizde bunları göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir