AMAÇ TÜRKİYE’Yİ SICAK SAVAŞA SÜRÜKLEMEK

Amaç, Türkiye’yi sıcak savaşa sürüklemek!

Aslında şu an Türkiye bir savaşın içinde, ancak bunun bir sıcak savaşa dönüşmesi için sabredilmesi zor bir tahrik var Batı’dan.

Türkiye’yi saldıran taraf olarak savaşa sürüklemek için Mısır’da ve Suriye’de daha binlerce insan sırf Türkiye’yi tahrik etmek için katledilecektir. Türkiye’nin yakında içinde bulunacağı bir savaş şaşırtıcı olmaz, soru savaşı kimin başlatacağıdır.

Eğer savaşı başlatan taraf Türkiye olursa, hangi topraklara saldıracak? Bu soru muammadır. Türkiye’nin Mısır topraklarında darbecilere direkt bir müdahalesi makul bir hareket olmaz çünkü Batı’ya karşı yapılan bir savaş için Müslüman topraklarını savaş meydanı olarak kullanmak Batı’nın asla kaybetmeyeceği bir savaş olur.

Tahminim, Türkiye sabredecek çünkü Mısır’ı ve Suriye’yi organize eden esas odakların artık kendini açıktan görünür hale getirmesini sağlaması gerekiyor, bir müddet sonra bu güçler artık ellerinde oynayacakları başka koz kalmadığından Türkiye’ye artık açıktan savaş ilanında bulunacaklar ve Türkiye bu savaş ilanına ayniyle yanıt verecek.(Aslında Türkiye’nin şu sıralar bu muhtemel savaşa yalnız girmemek için diplomatik bir çok görüşme yaptığı ihtimali kuvvetli görünüyor)

Buradan bir dünya savaşı çıkmaz, zira Batı dünyası top yekün salaklardan müteşekkil değil. Mesela İngiltere’nin böyle bir savaşa gireceğini tahmin etmiyorum, zira İngiltere hiç bir savaşını kendi insanlarıyla yapmamıştır ve dün kendisi için savaşa gönderdiği insanlar bugün kendisinden en çok nefret eden topluluklardır.

Mevcut durum itibariyle değerlendirildiğinde, böyle bir savaş Allah’ın izniyle, zaten dar ağacında boynunda ilmekle bekleyen batı dünyasının kendi taburesini tekmelemesi gibi neticelenecektir.

Allah Celle Celaluhu Taha Suresi 46. Ayette mealen buyuruyor ki; “Allah şöyle dedi: “Korkmayın, çünkü ben sizinle beraberim. İşitirim ve görürüm.”

Sanırım müslümanlar korkmuyor ve Allah’a sığınıyorlar artık, hatta Mısır’da şehadet, dünya yaşamından çok daha fazla arzulanır olmuş durumda sanki…

Bir adam bir tankın önünde silahsız olarak neden öylece durur ki? Aciz bir insan, nasıl olur da bir tanka sadece bedeniyle meydan okur? Batı dünyası bu soruyu cevaplayacak bir muktesebata sahip olmadığından, attığı her adım durumunu daha da kötüye intikal ettirmekten başka bir işe yaramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.