AMERİKAN ASKERLERİ ADANA’DA BİR ASKERİ KARARGAHTAKİ MESCİDİ BASIP KUR’AN-I KERİM’İ YIRTMIŞ

Medyada böyle bir haber var, haberin peşine düşmeliyiz. Eğer doğruysa İncirlikteki Amerikan üssüne karşı hayal bile edemeyecekleri eylemler yapmalıyız, kanuni çerçevede olmak kaydıyla dünyaya emsal teşkil edecek şekil ve çapta eylemler geliştirmeliyiz.

Tüm Müslümanları bu haberi takip etmeye, doğruysa eylem çeşitleri geliştirmeye davet ediyoruz.

KONU İLE İLGİLİ GENELKURMAY TEKZİP AÇIKLAMASI YAPMIŞ, TEKZİP METNİ AŞAĞIDA

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtildi:

1. Bazı basın ve yayın organlarında, Adana’daki bir yerel gazeteye atfen, 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı (İncirlik)’ndaki birlik mescidine zarar verildiği, Kur’an-ı Kerim’in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle caminin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddia edilmiştir.

2. Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiği ilgili Birlik Komutanlığınca tespit edilmiş; aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır.

3. İncirlik Kışlasındaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur’an-ı Kerim’in parçalandığı iddiaları asılsızdır.

4. Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.