BİZE ULAŞIN

Siz de yazmak isterseniz, yazılarınızı gönderin, yayınlayalım.
Çalışma gurupları kurmak ve belli alanlarda beraber çalışmak istiyoruz, çalışma guruplarında yer almak isterseniz, bize ulaşın.
İletişim için aşağıdaki e-posta adresini kullanabilirsiniz

OSMAN GAZNELİ
osmangazneli@gmail.com

Share Button

BİZE ULAŞIN” üzerine 24 düşünce

 1. Allah’ın selamı Rahmeti, Bereketi tüm müslimlarin ,muvahhidlerin, mazlum ve mahrumların üzerine olsun. Haki Demir ve Adnan Köksöken kardeşimizin hazırlamış olduğu ” KARZ-I HASEN” yazıyı okuyup incelemeye çalıştım. Genel olarak olumlu bulduğumu belirtmek isterim. Zira böyle bir müessese ihtiyacı, küfür sisteminin insanları bireysel bir yaşantıya sevkederk ve bunun yolalrını hazırlayarak bankalara kul köle etmelerinden dolayı Müslümanım diyen ve bu konularda ehil olan kardeşlerimiz tarafından acilen ortaya konmalıdır. Çünkü bu küfür sistemi içerisinden münferitleşen müslümanlara faizli bankalardan kredi kullanılabileceğine dair fetva veren Hayrettin Karaman gibi Mustafa İslamoğlu gibi çağdaş fıkıhçılar ortaya çıkmıştır. İnsanların en az 10 yılını ipotek altına alan ihtiyaç kredileri artık sıradan bir iş haline gelmiştir. Küfür sisteminin gayri adil ekonomik pastadan yapmış olduğu gelir dağılımı, insaları bu kanallara itmeye mecbur etmektedir.
  Dolayısıyla Tevhidi düşünce sahibi olan insanlarımız bile bu gibi yollara başvurmak duruunda kalmışlardır. Şahsen ben yıllar önce Tokat Sigara Fabrikasında çalıştığım yıllarda yani 2000 ila 2008 yılları arasında üç beş arkadaşla bu olayı başarı ile tatbik ettik. Kendi aramızda şifaen uygulamış olduğumuz bu uygulamabizleri çok ama çok rahatlatmıştı. Lakin fabrikanın satılması ve bizlerin de başka şehirlerde ve başka kurumlarda çalışmaya mecbur kalmamız bu güzel olayı devam ettirmeye ve daha ileri taşımaya imkan vermedi. Üç beş kişi olarak gerçekleştirmeye çalıştığımz bu olayın daha geniş sayıda kardeşlerimizle birlikte uygulama imkanı ouşturmak mutlaka ciddi sorunlarıda beraberinde getirecektir. Zira işin içine para girince hele de günümüzde işler sarpa sarmakta ve istenmeyen sonuçlara gidilebilmektedir. Tabi bu ve benzeri sorunlar olacak diyede bu gibi ciddi ve olması farz mucibinde olan böyle bir çalışmadan geri adım atılmaması icab etmektedir.
  Sonuç olarka diyebilirizki küfür sisteminin ömrünü uzatan faize dayalı ekonomik yapının yıkılabilmesi için bu ve benzeri müesseselerin varlığı olmazsa olmaz mesabesindedir. Böyle bir adım atıldığında ki bizim camiadan olması kaydıyla olumlu olarak değerlendireceğimi ve bu işe katkı vereceğimi taahhüt ederim.

 2. ayrıca bir kaç yazı gödermiştim yayınlanmak üzere onlarıda göremedim

 3. Hayirli günler Selahattin bey, Mustafa Karaşahin bizim sitede yazıyor, sizin sitedeki yazılardan yararlanmamız için sizden izin istememizi belirtti. İzin verirseniz yazılardan yararlanmak isteriz. Saygılarımızla.

 4. Selam ustadlar, Allah kaleminize ve gonlunu aciklik versin. Sizleri buyuk bir titislikle merak ediyor ve gunde en az 5 defa sayfayi ziyaret ediyorum acaba yeni bir yazi eklendimi diye. Sizinle ayni cizgide fakat biraz daha farkli bir dil ve uslupde yazan polemikmedyani sitesinde takip ediyordum ancak bu site gecenlerde hacklendi ve su an sayfa kapanmis durumda. Herhangi bir bilginiz varmi acaba?

 5. Merhabalar, öncelikle sitede emeği geçen herkese teşekkürler. E kitap bölümünü gördüğümde çok mutlu oldum fakat zeka-şahsiyet ve hayat adlı eseri okumak ve indirmek istediğimde sorunla karşılaştım. Yazında bazı harfler eksik ve dil itibariyle günlük dilden uzak kelimeler olduğu için okumak güçleşiyor. Bu özgün eserden faydalanmayı gerçekten çok isterim.

 6. Siteniz de f gülen hocaya atılan iftiraları esele kınıyorum. Yüce mevlam iftira atanlarınızı ya ıslah etsin, mümkünse ya da kahr-u perişan esin.

 7. selamun aleyküm
  yazıyoruz ama birileri yazdıklarımız hakkında kritik yapması gerekiyor ki bizde yanlışlarımızı doğrularımızı görelim. bundan dolayı yazılarımızı göndersek eleştiri, yayınlama vb. yapar mısınız ?

 8. özür dilerim. bazı teknik nedenlerden dolayı yazınızı görmedim. cevabımı aldım. 🙂

 9. selamun aleyküm
  hocam eskiden güncel tazılarınız varı okuyup istifade ediyorduk. artık yazılar sekteye uğradı herhalde. sizlerden tekrar yazılar yazmanızı istiyor ve bekliyoruz

 10. Selamun Aleykum oncelikle rabbimim bi surprizi bi isareti olan KARZ-I HASEN le tanismami paylasmak istiyorum sizinle. Hicbir birikimi olmamis Genc bir girisimci olarak uzun zamandir hayalini kurdugum projemi hayata gecirmek icin bircok yol dusundum banka sektorunun fahis faizleri mi dersiniz ortak bulma cabalari mi yoksa en son tefeci fikirleri mi bilmem. Sonra birgun eve giderken bi apartman duvsrinda Allah icin borc verin hadisi serifini okudum ve ne demek istedigini arastirmaya basladim. Karsima KARZ-I HASEN cikti. Bir an ne dusunecegimi bilemedim size ulasmaya karar verdim bu guzel projenin hem hayata gecmesini hem de ilerde rabbimin izniyle dernegimizde maddi manevi yer almayi istiyorum. ALLAHA EMANET OLUN

 11. Derginizin ikinci sayısı bugün elime ulaştı resimli olmayışı içeriğinin gayet doyurucu olmasını sağlamış, lüzumsuz fazlalıklar olmaması sevindirici ,inşallah abone olacağım. Abone olduğumda geçmiş sayıları da alabilecek miyim?

 12. hocam selamun aleyküm ben üniversite öğrencisiyim sitenizi yeni keşfettim bütün yazılarınızı okuyacağım inşallah…kendimi geliştireceğimi yararlanacağımı düşünüyorum ayrıca bir önerim var eğer değerlendirirseniz inşallah site adına seçme yazılardan oluşan bir cilt yapsanız nasıl olur ? Allaha emanet olun

 13. Sn.Haki(DEMİR)dikkatlerine…Kendi zamanında Fakih Mevlana C.R.(R.A) elbetde büyük bir fakih idi,fakat;her cehdi kendi çerçevesiyle sınırlı(çerçeveli)ydı…Taa ki Şemsi Tebrizi(RA) Hz.ri gelip de kendi çerçeveleriyle sınırlı tüm kitabları attırınca, aradan çıkarınca; Kül-kitab ortada kalakaldı ayan-beyan…Ve Fakih Mevlana da oldu Hz.Mevlana. Sonra da başladı hemen, Evrensel Davetine; tüm Beşeriyeti davete… Ve halen caridir işbu davet;Mevlevi-Sema’nın temaşası üzerinden Kül-Kitab’ın temaşasına daveti…Fakat işbu davetin güncel itibarı(değerlendirilmesi) “Türistik-Figür”dür(henüz)…Yani, “Bilinç.boyutu”meselesidir!..İstanbul da 1453’den önce defalarca kuşatılmıştı(Konvensiyonal.boyut Teknoloji:Mancılık Surları delemedi gi/Asker giremediği için), feth olunamamıştı…Taa ki 1453’de fatih gelip de(Ras yonal.boyut Teknoloji:Top ile) Surları delesiye(Asker giresiye) değin…Hem(Rasyonal .bilinç) Galata Sırtlarından(Haliç Zinciri’nin By-pass’ı) gemilerin kızaklanmasına dek.. Yani, mesele;”Rasyonal.bilinç Boyutu” meselesidir de türevini alırsak “Rasyonal.bo yut Teknoloji” olur…”EBRU” Sanatı kendi zamanında güzeldi, ama şimdi ancak ve ancak “Temcit Pilavı”…Tedavi de iğne yahut serum zaruri görülende, kaçınmak ya da red; şifa’nın reddine eşitdir!..Aynı şekilde, kaçınmaksızın; devam edelim ve iğneyi önce kendimize sonrada (çuvaldızı)japonya’ya hesabı ile devam edelim…AKP, 3-4 dönemdir(zaten mevcut olan)”Konvensiyonal.boyutlar”ı (yollar,köprüler,Hava Alanla rı,Hastaneleri v.b.) Memleketin her köşesine;Milletin her birisine(hem enine;hem bo yuna) yaydı da yaydı…Fakat işte bu “En ve Boy.boyutları” yüzeysel boyutlar olmak la;”h”yani;”Rakım.boyutu” yahut “Hacim.boyutu” olmamakla:Türkiye’nin “Malüm İslam Coğrafyası” üzerinde “Hakim ve Hami” olabilmesinde yeterli olamadı(Hacim Kesb) edemedi)!..Aynı şekilde Japonya da 1990’larda, “Konvensiyonal.boyut Teknolojiler” (ilk etapda Beyaz.eşya,Enerji,Otomotiv,Havacılık ve Mimari)in(TümAlanlarının) İstih sallerini tamamladı; tüketdi ve Kendisi de böylelikle tükenmiş oldu…Fakat(henüz) “Rasyonal.boyutlar”ı da tanımlayabilmiş(ulaşabilmiş) ve istihsallerine de başlayama mış olmakla da(25’yıldır) “Kriz”den kurtulamamaktadır…Taa ki Türkiye’nin “Rasyonal .boyut” imdadı ulaşaşıya dek(Doğu Türkistan’a yada Japonya ne farkeder…Zira,Ec dad Japonya’ya da gitmişti(Yani İngiltere 2.bir Rus/Japon savaşı icad etmez ise)… Teşbihte hata olmazmış(şayet sürçü lisan varsa kusura kalma)…Saygılarımla.

 14. Selamunaleykum merhaba ben Bursa Orhangazi Belediyesinden Kütüphane Müdürü Kadir YAVUZ Üstat yazar Haki DEMİR beyin yazdığı kitapları kütüphanemize almak istiyoruz. 02245731388

 15. Fethullah Gülen Hakkı’nda yazılan kitabı arkadaşım hediye etti okudum. Yanında birkaç daha kitap verdi yazara ait. Fetullah Gülen’e ait olan ilgimi çekti ve okudum. Yazar(!) o camia ya ait insanlara beyinsiz, ahmak diye hitap ediyor. Fethullah Gülen’e ait kitabı eleştirirken eleştirdiği tüm akışlar kendi kitabında mevcut. O kadar tezat şeyler yazılmış ki kitabın üzerine yazdığım notlardan yeni kitap yazılır. Yani diyeceğim o ki vakit kaybı. ☺️ kitaplar tozlanması için bodrum kata gönderiyorum…

 16. selamun aleykum, sitenizdeki e-kitaplara ulasamiyoruz.. linkleri tekrardan kontrol edermisiniz..

 17. Selamun Aleykum Muhterem Kardeşim!

  Sizin Teşkilatlanma Üzerine Yazdığınız Çalışmalar Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.
  İletişim: 0 551 135 55 78

 18. SELAMÜN ALEYKÜM.

  SON ZAMANLARDA BORÇLARIMDAN DOLAYI SIKINTILAR ÇEKİYORUM BABAMDAN BİR MİKTAR YARDIM ALDIM ANCAK YETERLİ OLMADI BUNALIMDAYIM BORÇLARIMI KAPATMAM,DÜZENLİ VE ŞUANDAKİNDEN DAHA DÜŞÜK BİR ÖDEMEYLE NORMAL HAYATA GEÇMEM LAZIM. BU KONUDA KARZ-I HASEN’İNİZİ RİCA EDİYORUM. EĞER MÜMKÜN OLACAKSA ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR. YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM. 5355435855

 19. Şia ve İran’ın İhaneti. Bu kitabı nasıl bulabilirim??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir