CEMAAT GÜNLÜKLERİ-(17.03.2014)-KONUŞTU…

CEMAAT GÜNLÜKLERİ-(17.03.2014)-KONUŞTU…

Fethullah Gülen konuştu… Zaman gazetesi ve Ekrem Dumanlı’nın, dünyayı kurtaracakmış gibi sunduğu röportaj başladı. Zaman gazetesi, adamı, dünyanın kurtarıcısı gibi sunmayı alışkanlık etti, nefes alışını bile, “aha nefes aldı, şimdi hapı yuttunuz” türünden bir komedi haline getirdi.

Tanıtım spotlarına bakınca, dostlarına kanat takacağı, düşmanlarını da bir nefeste kahredeceği vehmini oluşturuyorlar. Yeminli üyeleri, nefeslerini tutup beklemiş olmalılar, hasımları ise “yine ne saçmalayacak” diye hafif bir tecessüsle beklediler.

Nihayet konuştu…

Konuştu ama mülakatın bu günkü bölümünde ciddi bir şey söylemedi. Muhtemelen söyleyecekleri ileriki günlerde karşımıza çıkacak. Bu gün fazla saçmalamamış, sanırım giriş niteliğinde olmasından kaynaklanıyordur.

*
Bu arada Star Gazetesi, aynı gün (yani bugün) Prof. Dr. Ahmet Keleş mülakatına başladı. İyi hamleydi, Ahmet Keleş, eskiden Fethullah Gülen ile çalışmış birisidir. Bir gazetede Fethullah Gülen mülakatı, diğer gazetede Ahmet Keleş mülakatı…

Fethullah Gülen mülakatını okuma zahmetine katlanacak olanlar, mutlaka Ahmet Keleş mülakatını da okusunlar. Mukayeseli okumak her zaman iyidir.

*
Zaman gazetesindeki mülakatta Fethullah Gülen’in savunma psikolojisine yuvarlandığı görülüyor. İçine düştüğü girdap çok güçlü, Gülen’i kıvıra kıvıra derinlere çekiyor. Satır aralarını okumayı bilenler farkedecektir; Fethullah Gülen, yakalandığı girdapta boğuluyor, nefes almakta zorlanıyor.

Star Gazetesindeki mülakatta ise Ahmet Keleş, ihanetin çapını, örgütün ne kadar sinsi ve ahlaksızca çalıştığını gözler önüne seriyor. Star Gazetesi gerçekten müthiş bir manevra yaptı, aynı gün başladığı mülakatla, saçmalıklarını hemzaman olarak tespit etme imkanını okuyucunun önüne serdi.

*
Zaman gazetesinin kıyamet davulları çalarak piyasaya sürdüğü mülakat, içi boş gevezeliklerden ibaret, buna mukabil Star Gazetesinin sessiz sedasız piyasaya sürdüğü mülakat ise, tam bir ihanet destanı…

Anladın mı Ekrem Dumanlı? Bu dünyada yalnız başına yaşamıyorsun, kendin çalıp kendin oynayamazsın. Ensende hissedeceğin sayısız nefes var, piyasa senin atın için ayrılmış koşu sahası değil.

İhanet örgütü, Müslümanların bu zamana kadar aleyhlerine konuşmama hassasiyetinin verimlerini toplamıştı. Hala dönemin devam ettiğini zannediyorlar. Baş hain konuşunca herkesin susacağını düşünüyorlar, artık öyle değil.

*
Müslümanların imanını sömürdünüz, muhabbetini sömürdünüz, aşkını sömürdünüz. Bu milletin peygamber sevgisini o kadar sömürdünüz ki, Allah muhafaza insanların peygamber aşkını zedelemeye başladınız. İnsanlar aşkla bağlı olduğu Efendimizi rüyalarında görmek için yanarlardı, nasıl bir karadelikmişsiniz ki, nereye el atsanız orayı kurutuyorsunuz.

Halkın hassasiyetlerinin canına okudunuz, hala pişmiş kelle gibi sırıtıyorsunuz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.