CEMAAT GÜNLÜKLERİ-(27.03.2014)-OPERASYONLAR BAŞLIYOR

CEMAAT GÜNLÜKLERİ-(27.03.2014)-OPERASYONLAR BAŞLIYOR

Paralel örgütün iktisadi teşekküllerinden “kaynak holding”, masak ekipleri tarafından basılmış, biz gazetelerin yalancısıyız. İhanet örgütü gazeteleri dışındaki tüm gazetelerde (Hürriyet dahil) “masak” ekiplerinin baskın yaptığı yazıyor. İhanet örgütü gazetelerinde ise sadece holdingin açıklaması var. Holding açıklamasında, “vergi incelemesi” olduğu ifade ediliyor. Vergi denetmenlerinin vergi incelemesi veya mali polisin baskın yapmış olması arasında, operasyonların başladığı gerçeği açısından fark yoktur. Öyle ya da böyle artık hedeftesiniz, öyle ya da böyle artık canınızın derdine düşeceksiniz, öyle ya da böyle taarruz inisiyatifinizi kaybedeceksiniz.

Zaman gazetesinin dünkü (26.03.2014) nüshasında çığlık çığlığa bağırıyorlardı. Artık anlamışlardı ki mağlubiyet kaçınılmaz, anlamışlardı ki zafer hayal… Tabii adamların kulakları büyük ya, bizim duymadığımız sesleri duyuyor, göremediğimiz hadiseleri görüyor, öğrenemediğimiz bilgileri öğreniyorlar. Baskın gelmeden çığlık atmaya başladılar, baskınlar başladığında ağlayacak zamanları ve takatleri bile olmayacağı için vakti değerlendiriyorlar.

Yeni Şafak ve başka birçok gazetedeki şu bilgi önemli;

“Holding bünyesinde çalışan, finans trafiğinde etkili bir pozisyonda bulunduğu belirtilen yönetici konumundaki bir kişinin ihbarı üzerine MASAK, Kaynak Holdingi mercek altına aldı.”

İçeriden ihbarların başlaması bekleniyordu, daha doğrusu ihbarlar geliyordu. Birçok soruşturma dosyası gelen ihbarlarla şekilleniyor. Zaman gazetesinin dünkü (26.03.2014 tarihli) nüshasında “manşet”ten verilen haber-analizde Burak Kılıç ne diyordu; “Fişleme ve ispiyonculuk başlayacak”… Telekulakları haberi alıyor tabii, istihbarat birimleri kamuoyundan önce öğreniyor tabii, ihbarlar, itiraflar, devlete başvurmalar, ifşa etmeler yoğunlaştıkça paralel örgüt yerinde duramıyor. Gazetenin manşetten verdiği haber-analizin “çığlık” olduğunu yazmıştık dün, satır aralarından sırıtıyordu çünkü.

Yeni Şafak ve diğer gazetelerdeki haberin muhtevasında yer alan, “şirket içinden birinin ihbarı” meselesi, bu haber için doğrudur veya yanlıştır. Fakat çok sayıda ihbar ve şikayet olduğu bilenlerce malum… Zaman gazetesi o haber-analizi manşetten vermekle, “ön almaya” çalışıyor ama artık iş işten geçti koçum… Bugüne kadar operasyonlara başlanmamış olmasını, ihbar edenin olmadığı şeklinde anlayan akıl garibanları, yeni yeni farkediyor olmalılar ki çığlık çığlığa feryat ediyorlar.

Bugünkü haber sadece Kaynak holding merkezinin basılması değil, Kanaltürk televizyonunun lisansı da iptal edildi. Habere göre daha önce açılan bir dava, Danıştay’da aleyhlerine neticelenmiş ve RTÜK mahkeme kararına uygun şekilde lisansı iptal etmiş. Daha önce olsaydı bu işin bir yolunu bulurdunuz değil mi? Danıştay’da paralel örgüt yuvalanamamış anlaşılan.

Tatlı su balıkları… Açık denizlere düştünüz bir anda… Görelim bakalım endamınızı ne kadar hazırmışsınız? Zor oluyor değil mi civanım…

Eskiden 28 Şubat darbecilerine karşı takiyye yapıp eteklerini öperek kurtuldunuz, Yahudilerin eteklerini ise gönüllü öptünüz ve desteklerini aldınız. Şimdi hiçbir şey eskisi gibi değil, artık adam gibi mücadele etme zamanı geldi. Gerçi sizin “adam gibi” mücadele edeceğinizi düşünmek, tüm insanlığa hakaret etmek anlamına gelir. Ne var ki civanlarım, artık takiyye yok, artık dansöz gibi kıvıramayacaksınız, it gibi havladığınız günlerin ve attığınız iftiraların hesabını vereceksiniz.

Karşınızda “adam gibi bir adam” var, sizin gibi niyetini gizlemiyor, hesap soracağını açıkça ilan ediyor. Normalde “adam gibi adam” ile mücadele etmek bile kişiyi adam eder ama siz dostunuza da “adam” değilsiniz, düşmanınıza da… Tayyip Erdoğan’ın dostluğu sizi “adam” etmeye kafi gelmemiş, şimdi merak ediyorum, düşmanlığı “adam” edecek mi? Eğer düşmanlığı da sizi “adam” etmeye kafi gelmezse, ümitsiz vakasınız demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.