DEHŞET VERİCİ BİR YAZI, İNŞALLAH YANLIŞTIR

Bir yazısına daha önce atıf yaptığımız bir yazar, MUSTAFA KARAŞAHİN… www.polemikmeydani.com sitesinde yazıyor, bu günkü yazısı dehşet verici.

Yazının başlığı şu; “İRAN SURİYE’DE TATBİKAT YAPIYOR”… Yazının muhtevasındaki dehşet, başlığından anlaşılmıyor. İran’ın Suriye’de yaptığı söylenen tatbikat, insanların vahşileşebilme sınırı… Özellikle de Şia inancının ne kadar vahşileşebileceğini, İran ve Hizbullah katillerinin, rejimlerini korumak için ne kadar ağır zulüm yapabilecekleri, ne kadar hayvanlaşabilecekleri gibi konular.

Yazının ana teması, İran yönetiminin, yakın gelecekte kendi iç bünyesinde başlayacak olan isyanlara karşı, yeryüzünün en vahşi silahlı güçlerini oluşturmaya çalıştığıdır. Bunu da Suriye’de tatbik etmek, katillerine staj yaptırmak, emirlerine itiraz etmeyecek kadar vahşileştirebilmek eğitimi vererek yapıyor.

Gerçekten dehşet verici bir yazı… Umarız ve dua ederiz ki yazının muhtevası yanlıştır, teşhis ve tespitler isabetli değildir. Suriye’deki hadiselere bakınca doğru gibi görünüyor ama insan bir türlü inanamıyor, inanmak istemiyor. Allah ümmete merhamet etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir