DİKKAT…

Zaman gazetesinin internet sitesinde bir haber… Mutlaka her müslümanın okuması lazım. Bir deniz yarbayının yüzbaşı rütbesindeyken hazırladığı bir “tez” yayınlanmış. Tez’in konusu, irticaa…
Türkiye’deki tüm Müslümanları aynı kefeye koymuşlar. Radikali ve ılımlısıyla, siyasi partisi ve vakıflarıyla, cemaatleri ve tarikatlarıyla tüm Müslüman unsurları ve gurupları hedef almışlar ve hiçbirini ayırmamışlar.
Neyi anlatmaya çalışıyorum. Onlar Müslümanların tamamını aynı tehlike çerçevesi içinde düşman görüyorlar. Öyleyse Müslümanlar nasıl oluyor da birbirlerine husumet besleyebiliyorlar?
Müslümanların tamamına karşı mücadele etmekten bahsediyorlar. Hem de kanundışı faaliyetleri de kullanmak suretiyle. Acımasız bir mücadele yürütülmekten bahsediyorlar ve Müslümanları ve “tarihin acı hatıraları arasına gömmeyi” düşünüyorlar.
Müslümanların birbirine karşı husumet beslememesi, itikadi bir lüzum. Bu teorik gereklilik gözden kaçırılmamalı. Bununla beraber içinde yaşadığımız zaman dilimi, tüm husumetlerin ortadan kaldırılmasını stratejik gereklilik haline getirmiştir. Müslüman gurupların birbiriyle herhangi bir hesaplaşması varsa (olmamalı mutlaka ama varsa bile) bunu ertelemeli.
Müslümanlar şu konuyu şuurlaştırmalıdır. Bir Müslüman, bir Müslüman’a karşı mücadele etmek için kafirlerle ittifak ve işbirliği yapamaz. Yazının link i aşağıdadır.

http://www.zaman.com.tr/multimedya.do?tur=foto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir