Erdoğan istese, Millet Milyarlarca Dolar Bağış Yapar

ERDOĞAN İSTESE, MİLLET MİLYARLARCA DOLAR BAĞIŞ YAPAR

Şu yolsuzluk meselesi… Tayyip Erdoğan’ın ve oğlunun yolsuzluk yaptığına dair iddialar ve montaj ses kayıtları… İhanet şebekesi ve onun kurduğu tuzaklar fazla amatör. Galiba biraz da aceleye getirmiş olmalılar, çünkü vakitleri kalmadı, hesapları görülecek. Zamanları kalmayınca çıldırmış gibi basit ve inanılmaz yollara başvuruyorlar.

Tayyip Erdoğan yolsuzluk yapacak olsa, düşmanlarıyla kavgayı bir derece düşürdüğünde hesapsız paraya kavuşur. Mesela İsrail ile ilişkileri belli bir seviyeye çıkarsa, birkaç milyar dolar vermezler mi? Böylece düşmanlarının hışmından da kurtulmuş olmaz mı? Mesela Fethullah Gülen örgütünün istediklerini yapacak olsa o ihanet şebekesi neler vermez.

Dünyanın hakim güçleriyle bu ülke, bu millet ve ümmet için kavga etmek neden? Bu kadar büyük bir tehlikeye insan neden atılır? Namluda yaşamak, kefenle gezmek, o şartlarda ülkesini ve milletini peşkeş çekmemek nasıl bir duygudur hatırlayan var mı?

*
Tayyip Erdoğan, çıkıp televizyonda halka hitaben, “paraya ihtiyacım var, herkes onar lira yatırsın” diye bir çağrıda bulunsa, en az on milyon insan bankalarda sıraya girmez mi? Hem de şahsi hesabına milyonlarca insan para yatırmaz mı?

Tayyip Erdoğan yolsuzluk yapmaya neden ihtiyaç duyar ki? Başbakanken yaptığı çağrıya belki makamından dolayı para yatırır diye düşünenler için söylüyorum, bu ülkede, Erdoğan başbakanlıktan ayrıldıktan sonra bile ölünceye kadar bakacak, tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, çocuklarına bile kahraman muamelesi yapacak milyonlarca insan var. Bu ülkede kaç milyon aile, Erdoğan’ı evinde ölünceye kadar bakmaya talip olur biliyor musunuz? Erdoğan bu gün başbakanlıktan istifa edip hayata girse, mesela ülkeyi dolaşacak olsa, bir kuruş para harcamadan her ihtiyacı karşılanır, padişahlar gibi yaşar.

*
Tayyip Erdoğan’ın şimdi yapması gereken şey, televizyona çıkıp halktan kendisi için para istemektir. Bunu bir kampanya halinde yapmalıdır. Seçimlere bir ay var, bir haftalık planlama ile başlayacak ve bir haftalık sürede uygulanacak bir seçim kampanyasına çevirmelidir.

Bir hafta sonunda kaç milyon insanın para yatırdığını, toplam kaç para yatırıldığını açıklarlar. Bu kampanya, bir taraftan paraya ihtiyacı olmadığını, ihtiyacı olduğunda ise halktan talep edebileceğini, halktan talep ettiğinde ise ne kadar para yatırıldığını (davete ne kadar icabet edildiğini) gösterir. Böyle bir kampanya, yolsuzluk iddialarına karşı yapılacak en büyük ve en etkili cevap olur.

Kampanyanın neticesinde ortaya çıkan rakamlar, hem kamuoyu yoklaması olur hem desteğin büyüklüğünü gösterir, hem de yolsuzluk operasyonlarını sona erdirir.

*
Böyle bir kampanyayı Akparti ve Başbakan başlatmazsa, mesele Yeni Şafak, Star, Sabah gazetelerinden biri veya hepsi birden başlatabilir. Başbakanın böyle bir kampanya başlatması bazı tenkitleri beraberinde getireceği için uygun görülmeyebilir, bu durumda iş medyaya düşer.

Muhafazakar gazeteler ortak bir karar almalı, birkaç gazetede hesap numarası açmalı, başbakana destek için yardım kampanyası başlatmalıdır. Kampanya sonunda toplanan paralar başbakana sunulmalı, paralarla ilgili karar başbakana bırakılmalıdır.

*
Böyle bir yardım kampanyası hiç yapılmadığı için, bazı tenkitlere hazır olmak gerekir. Muhtemel tenkitlerle karşılaşılmak istenmiyorsa, yardım kampanyası parti için hazırlanmalı, seçim çalışmalarında kullanılmak üzere talep edilmelidir. Kişi başına 10.00 TL yatırılmasını (destek verilmesini) talep eden yardım kampanyası açılmalı, böylece hem katılım ve destek tespit edilir hem de toplanan paralarla seçim kampanyası zenginleştirilir.

*
Bunun da uygun görülmemesi halinde başbakanın işaret edeceği bir vakfa yardım kampanyası başlatılabilir. Başbakan meseleyi ciddi bir üslup ile gündeme getirir, ilgili vakfa herkesin on lira yardım yapmasını talep eder. Yardım yapanların sayısı ve toplanan yardımın miktarı, Erdoğan’ın halk nezdindeki itibarını ve muhabbetini gösterir ve bu muhabbetin para karşılığının ne olduğu anlaşılır. Bu vesileyle bir vakfa da gelir temin edilir. Böylece yolsuzluğun iftira olduğu halka gösterilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.