FİKİRTEKNESİ’NİN BAŞARISI VE BİR KİTABIN TANITIMI

Fikirtekne’sinin başarısı ve bir kitabın tanıtımı

Mehmet Şahin, Fethullah Gülen ve paralel örgüt hakkında yazılanları toplamış, tertip etmiş ve kitap haline getirmiş. Kitapta makaleler olduğu gibi mülakatlar da var.

Kitabın ismi, “Fethullah Gülen’in Dini Söyleminin Eleştirisi”. Kitap Evre Yayınlarından Temmuz 2014 tarihinde çıkmış. Toplam 422 sayfa…

Kitapta www.fikirteknesi.com sitesinin üç yazarının yazıları var. Haki Demir, İbrahim Sancak ve Selehattin Adanalı…

Haki Demir’in, “Fethullah Gülen’in Fikir Hilesi” başlıklı seri yazısı (ki bu bir kitap çalışmasıdır), kitabın hazırlanmaya başlandığı tarihe kadar yayınlanan kısmıyla kitaba alınmış. Bu yazı serisinin dokuzuncu yazısı olan “Mistik Merkez İnşası” başlıklı yazıya kadarlık kısmı iktibas edilmiş. Haki Demir’in o yazı serisi, 05.08.2014 tarihinde 16. Yazısı, “İstibdat Ustası” başlığıyla sitemizde yayınlanmış durumdadır.

İbrahim Sancak’ın “Fethullah Gülen’i Anlamak” başlıklı yazı serisi beş yazıdan oluşuyor, kitap yazı serisinin tamamını ihtiva ediyor. İbrahim Sancak’ın mezkur yazı serisinin son makalesi 11.12.2013 tarihinde yayınlandığı için kitaba tamamı alınabilmiş.

Selehattin Adanalı’nın konu ile ilgili iki adet yazı serisi var sitemizde; “Fethullah Gülen’in Psikolojik Profili” ve “Cemaatin Psikolojik Kaosu”… Birinci yazı serisi toplam dört yazıdan oluşuyor, bunların tamamı kitaba alınmış. İkinci yazı serisi ise toplam altı yazıdan oluşuyor, kitaba beş adedi alınmış, altıncı yazının tarihi yeni (07.08.2014) olduğu için alınmamış olmalı.

Üç yazarımızın yazıları toplam olarak 110 sayfa kadar tutuyor. Bu da kitabın dörtte birinden fazlası…

Bunları şunun için anlatıyoruz, Fikirteknesi mesele ile ilgili ciddi bir müktesebat oluşturmuş, meseleyi birçok açıdan tetkik etmiştir. Kaldı ki sitemizin Fethullah Gülen ve paralel örgüt ile ilgili yayınladığı yazı, kitaba alınanların en az üç katıdır. Şu anda sitemizde meseleyle ilgili dört adet kitap hazırlığı yapılmaktadır.

Fethullah Gülen ve paralel örgüt gibi zor bir konuda bu kadar müktesebatımızın olması, meseleyle ilgilenenlerin başvuracağı bir kaynak haline gelmesine sebep olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.