GÜNLÜK (11 NİSAN 2009)

            Hürriyet gazetesinden iki hadise bir haber…

 Annesiyle kavga ettikten sonra İstanbul'daki evinden kaçarak Bursa'ya geldiği öne sürülen 16 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği ve erkeklere pazarladığı iddia edilen 7 kişi yakalandı. (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11412530.asp?gid=229)  

*

 Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşları 13-17 arasında değişen 4 kızı kendilerine aşık edip ardından uyuşturucu maddeye alıştırarak genelevlere pazarlamak istediği iddia edilen 25 yaşındaki Yetiş Uludağ, 32 yaşındaki Yılmaz Köse ile 28 yaşındaki Lütfullah Çalıkuşu, insan ticareti ve fuhuşa aracılık etmek suçlarıyla tutuklandı. (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11412530.asp?gid=229)  

            Bu tür suçları işleyenlere verilmesi gereken ceza ne olmalıdır? Cevap şıkları aşağıda verilmiştir. Herkes öfkesini dindirecek şıkkı işaretlesin.

 

a-Kafaları taşla ezilmelidir.

b-Diri diri derileri yüzülmelidir.

c-Ayaklarından asıp, ölene kadar beklenmelidir.

d-Cımbızla etleri küçük parçalar halinde koparılarak kemiklerinden ayrılmalıdır.

e-Tenasül uzvu kesilmeli kızartılmalı ve kendine yedirilmelidir.

f-Mağdur kızların ailelerine teslim edilmelidir.

g-Falakaya yatırılıp, bir daha ayaklarını kullanamayacak hale gelinceye kadar dayak atılmalıdır.

h-Kafalarına ve bedenlerine seksen şarjör mermi sıkılmalıdır.

 

            Pekala bu suçları işleyenlere Türkiye’de ne ceza verilmektedir. Hapis cezası… Hapis cezasının ne kadar olduğunun bir önemi var mı? Cezaevinde bedava bir hayat yaşattığın kişiye ceza mı vermiş olursun?

İslam hukukundan fellik fellik kaçanların akıbeti sadece ahirette değil bu dünyada da “cehennem”dir. Şu hayata bakar mısınız, cehennemden ne farkı var? İslam ahlakından uzaklaşmak, kızları evlerinden kaçırıyor, İslam hukukundan uzaklaşmak ise evden kaçan kızların düşecekleri çukuru kazıyor.

            Hürriyet gazetesi de bu haberi, lanetleyerek veriyor. Bu hadiselerin yolunu altın yaldızla süsleyen gazetenin yaptığı, timsah gözyaşları dökmekten başka ne olabilir ki?

GÜNLÜK (11 NİSAN 2009)” hakkında 1 yorum

  1. Vakıayı oluşturanlar veya oluş şeklinden ziyade bu olayın temellerini oluşturan zihniyettir,mantıktır aslolan. bu mecrada ele alınarak çözüm aranmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir