HAKAN ALBAYRAK’IN SORULARI

HAKAN ALBAYRAK’IN SORULARI

Star Gazetesi yazarı Hakan Albayrak’ın 02.08.2014 tarihli yazısında, Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekrem Dumanlı ve Hizbullah (aslında Hizbuşşeytan) için hazırladığı sorular var. Yazıyı tamamen yayınlamak isterdik ama telif kanunu ile uğraşmak istemeyiz. Bu sebeple birkaç soruyu iktibas edip, yazıya dikkat çekelim istedik.

“Konumuz Gazze. Konumuz Filistin. Konumuz Siyonist İşgal Rejimi’ne direniş. Peki, “Direniş Hattı”nın yılmaz savunucusu Hasan Sözde Nasrullah ve adamları nerede, kime karşı ve ne için savaşıyor? Suriye’de, Liva-ut Tevhid ve Ahraruşşam gibi antisiyonist devrim gruplarına karşı, Allah düşmanı katil şebbiha düzeni için savaşıyor. O düzeni değiştirmek isteyen mücahitlere direniyor. İran basınından öğrendiğimize göre “Araplarla bütünleşmek isteyen Türkiye’yi durdurmak için Irak ve Suriye’de hat çekildi”; demek ki Araplarla bütünleşmek isteyen Türkiye’ye de direniyor bunlar. Ve demek ki “Direniş Hattı” dedikleri şey İsrail’e direniş hattı değil İttihad-ı İslam’a direniş hattı.”

Hakan Albayrak böyle başlıyor yazıya ve arkasından Hizbüşşeytana sorular soruyor;
“1.Filistin Direnişi’nin liderliği -Hamas kadroları- Suriye Devrimi’ni destekliyor. Fetih örgütü de Suriye Devrimi’ni destekliyor. Filistin halkının tamamına yakını bu iki örgütle beraber. Yani ki Filistin -direnişçisiyle direnmeyişçisiyle- sizin Suriye’de savaştığınız devrimci grupların yanında. Dolayısıyla sizin karşınızda. Filistin’i Filistin’e rağmen mi kurtaracaksınız?”

“4.Hey benim şartlarına tükürdüğüm zalim kardeşlerim! Gazze yanıyor, çoluk-çocuk İsrail bombalarıyla parçalanıyor, Filistin kanı gövdeyi götürüyor; bu şartlar altında bile İsrail’e vurmak yerine kendi kardeşlerinizin kanını dökmeyi tercih ederken, güçlerinizi mazlum Filistin için değil zalim Esed için seferber ederken hâlâ Filistin’in yegâne hamîsi rolünü oynamaya utanmıyor musunuz? Hamas liderlerinden Ebu Marzuk, Lübnan’da İsrail’e karşı cephe açarak kendilerine yardımcı olmanızı istedi. Şimdi kesin traşı da, bu çağrıya uyacak mısınız uymayacak mısınız, onu söyleyin! ”

Ve Ekrem Dumanlı’ya bir soru;

“Ekrem Dumanlı! Sana da bir soru:
MİT Müsteşarı Hakan Fidan başta olmak üzere İsrail’in kıl kaptığı kim varsa pararlel devlet çetesi tarafından “Selam Terör Örgütü” tezgâhıyla hapse atılacaktı. Bu skandalı unutturmaya çalışacak yerde “Selam Örgütü dosyası örtbas ediliyor” diye bas bas bağıracak kadar yüzsüzleşmeyi nasıl beceriyorsun? Bir taraftan ‘Biz bunların alayını zindana tıkacaktık’ diye itirafta bulunurken öbür taraftan her şeyden habersiz masum pozlarında ‘Bunlar bizden ne istiyorlar?’ diye sormak ne acayip şey. Acayip adamlarsınız, çok acayipsiniz vesselam.”

Hakan Albayrak, samimi iman sahibi bir kardeşimiz. Allah samimiyetini ve gayretini artırsın.
Yazının tamamını okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.