HANİ TÜRK SAVAŞ GEMİLERİ EŞLİK EDECEKTİ?

HANİ TÜRK SAVAŞ GEMİLERİ EŞLİK EDECEKTİ?
Dışişleri bakanının gürültüyle açıkladığı beş maddelik müeyyide planının birisi, Doğu Akdeniz’de seyrüsefer güvenliği değil miydi? Gazze’ye yardım götüren “Tahrir” gemisine neden Türk Savaş Gemileri eşlik etmedi? Neden İsrailli canilerin inisiyatifine bırakıldı? Türkiye Cumhuriyeti “karton devlet” mi? Konuşmaktan başka bir şey yapmaz mı? Milletlerarası konjonktür ve güç dengeleri müsait değilse müeyyide planına seyrüsefer güvenliği maddesini neden eklediniz? Bu kadar basiretsiz misiniz? O planın ilan edilmesinin üzerinden kaç ay geçti? Yılını doldurmadan paçavraya döndü ilan ettiğiniz tedbirler. Sizin milletlerarası etki uyandıran beyannameniz tuvalet kağıdına mı yazıldı? Önünüzdeki birkaç ayı veya bir yılı göremiyor musunuz? Öngörü özürlü müsünüz? Yoksa planlama özürlü mü? Yoksa yoksa mahalle kabadayısı mı? Böyle mi yönetiyorsunuz ülkeyi?
Ne kadar sinir bozucu bir hadise… Şimdi Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı ne yapıyor? Gece uykunuzu rahat rahat uyudunuz mu? Bırakın İsrail domuzlar çetesinin gemiye baskın yapmasını, sözünüzün yazılı olduğu kağıda tuvalet kağıdı muamelesi yapılmasına nasıl tahammül ediyorsunuz? Daha ağırını söyleyelim mi, sözünüze fahişenin sözünden daha fazla kıymet atfetmeyen bir terörist şebeke (İsrail) karşısında kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Gemilerde Türk vatandaşı olmamasından teselli mi buluyorsunuz? Ya da Yahudi Domuzlar Çetesi, gemide kimseyi öldürmedi diye mi rahatsınız? Tatmin olma eşiğiniz bu mu? Buna mı devlet diyorsunuz siz?
Yahudi Domuzlar Çetesinin sivil gemilere müdahaledeki cüretini neyle karıştırıyorsunuz? Türk Savaş Gemileri eşlik ettiğinde onlara damı saldıracağını zannediyorsunuz? Psikolojik denklemleri böyle mi kuruyorsunuz? Bu sebeple mi göndermediniz Türk donanmasını? Neden sizin uykunuz kaçıyor hep? Gönderin donanmayı, biraz da Yahudi Domuzlar Çetesinin uykusu kaçsın. Onlar kırk tane denklem kursunlar ve uykuları kaçsın. Kendi iç dünyanızda ne kadar kalın ve yüksek bariyerler ördünüz? Yahu siz kendi kendinizi hapsetmişsiniz. İsrail ile karşılaşmanın psikolojik altyapısı yok sizde. Türk donanmasında da yoktur Allah bilir. Türk donanması o gemilere eşlik etseydi ve Yahudi donanması karşılarına çıksaydı, Türk amiralleri, Yahudi donanması sivil gemiyi işgal edene kadar onların gemilerinde Yahudi amirallerle pişti mi oynayacaktı? Aklımıza gelmiyor da değil hani.
Milletlerarası ilişkilerin kabadayılıkla yürütülemeyeceğini, sayısı bellisiz dengelerin varlığını ve bunların gözetilmesi gerektiğini biliyoruz. Bize real-politik nasihati vermeye kalkmasın kimse. Söylemek istediğimiz şey şu; İsrail ile çatışmayı göze alamayacak durumdaysanız, beklentileri yüksek tutacak tavırlar almayın kardeşim. Değerlendirme hatası mı yapıyorsunuz, öngörü hatası mı yapıyorsunuz, planlama hatası mı yapıyorsunuz, bilmek istiyoruz. Hangi hatayı veya hataları yapıyorsanız, yapmayın. Demek istediğimiz bu… Yapamayacağınız işi söylemeyin, söylediğiniz işi yapın. Dış politikadaki en hassas konulardan birisi İsrail… Bu konuda hata yapmayın be kardeşim. Yiyemeyeceğiniz şeyin başına geçmeyin.
Milyonlarca belki yüz milyonlarca insanın ümidi haline geliyorsunuz. İslam coğrafyasında insanların ne kadar çabuk ümitlendiğini bilmiyor muzunuz? Dik duran bir lidere ve ülkeye iki asırdır hasret kalan bu coğrafyanın insanları çabuk ümitleniyorlar. Fakat ümitlerini de çabuk yitiriyorlar. Sürekli aldatıldıkları için… Aldatıldıklarına kanaat getirirler ve ümitlerini Türkiye ve Erdoğan’dan keserlerse, Türkiye önüne gelen tarihi fırsatı heba etmiş olur. Akparti’nin böyle bir lüksü yok. Tarihi fırsatı heba edemezsiniz. Buna imkan verilmemeli… Gerekirse tüm ülke sathında Akparti’ye karşı kampanyalar açılmalı ama buna geçit verilmemeli.
Arap ülkelerindeki alçak rejimler onlarca yıldır kamuoyu önünde İsrail düşmanlığı yaptılar fakat kapalı kapılar arkasında İsrail ile anlaştılar. Halkı bu şekilde oyaladılar. Türkiye farklı olur zannetmiştik. Daha doğrusu Akparti farklı olur zannetmiştik. Buraya kadar mıydı? Yapabileceğinizin hepsi bu mu? Aynaya bakabiliyor musunuz?

HANİ TÜRK SAVAŞ GEMİLERİ EŞLİK EDECEKTİ?” hakkında 2 yorum

  1. yanlış siyaset yapıyorsunuz olaylara duygusal açıdan baktığınız ve düz bir mantıkla yaklaştığınız için yanılıyorsunuz türkiye seyrüsefer hakkını gerekli gördüğü hallerde kullanır bu uluorta kabadayılık yapma ciddiyetsizliği hakkını size vermez ülke yönetmek bir sorumluluk ister mesuliyet gerektirir aksi halde kabadayılık yapalım derken sizin siniruçrarınıza dokunmak sizi tahrik ederek maceraya sürüklemek isteyenlerin çıkarlarına istemeden de olsa hizmet etmiş olursunuz zaten bu tezgahı planlayanların da beslendiği anlayış budur bu şşu anlama gelmez elbette her yanlışa sessiz kalalım hayır usul bu olmamalıdır bu savaş öyle bir statejik bir savaştır ki akıllı olan kazanacaktır filistinli kardeşlerimize yardım göndermek elbetteki görevimizdir ama tahrik siyasetinden beslenen siyonist zihniyete de fırsat vermemek gerekir onlardan asla korkmuyoruz aklı başından çıkmış zihniyetlerin oldu bittisine kapılıp 9 canı kurtarmak adına binlerce cana sebep olmaktan da sakınmalıyız güçlünün hukukunun egemen olduğu bir dünyada siz haklı olsanızda haksız görülürsünüz kazanma fırsatı varken kaybedersiniz sabretmek zor olabilir ama şunu da bilmemiz gerekir ki ortadoğunun göbeğine saplanan israil bir akrepse biz de onun etrafına benzin döküp kibriti çakacak olanlarız o akrep kendi kendine intihar edecektir yok olmaya mahkümdür üstelik bununiçin tek bir kurşun bile atmaya ihtiyaç bile olmayacak eğer o zalim senin güç kapasiteni bilmese ki emin olun sizden bizden kat kat iyi biliyordur bu pervahsızlıkta bulunamaz tahrik siyaseti derken kastettiğim şey budur bunu siyasilerden itiraf edilmesini beklemek de saflıktır ayrı bir konu ama bütün mesele gücü ele alana kadardır asıl düşünmemiz gereken ümmet içine yerleşmiş olan fitnelerin bertaraf edilmesidir bence biraz bunun etrafında düşünmemiz gerekir yanı başımızda yaşanan suriye dramı ortada buna sırf siyasi hesaplar uğruna değil sessiz kalmak destek bile olanlar acaba kimlerdir hangi gerekçeyle savunabiliyorlar biraz düşünmemiz gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir