HİZBULLAH’IN SİNSİLİĞİ…

HİZBULLAH’IN SİNSİLİĞİ…

Katil İsrail sürülerinin vahşet ve katliamlarının başlamasından bu yana Hizbullah, İran ve sair Şii gurupların hiçbir açıklaması ve desteği yoktu. Birden bire, ne oldu da Hizbullah ortaya çıkıp propaganda yapmaya başladı?

Medyada yer alan habere göre Hizbullah Genel Sekreteri olan Hasan Nasrallah isimli Suriye halkının ve Müslümanlarının katili, Filistin’e ve Gazze’deki direnişe destek açıklaması yapmış. Desteği de, telefon edip, “sizi destekliyoruz” demekten ibaret.

Yahudi vahşeti başladığı günden beri dilini yutan Hasan isimli katilin şu kadar zaman sonra bu açıklamayı yapmasının sebebi, İsrail’in kara harekatında ağır kayıplar vermeye başlamasıdır. İsrail ordu yetkilileri tarafından, “Lübnan (Hizbullah) savaşından daha ağır bedeller ödüyoruz” açıklamasını yaptığının ertesi günü Hizbullah isimli Müslüman katillerinin yetkili bu açıklamayı yaptı. Çünkü Hizbullah efsanesi çöktü.

Hizbullah efsanesi zaten Suriye’de çökmüştü. Fakat İsrail ordu yetkililerinin, Lübnan savaşından daha ağır kayıplar veriyoruz açıklaması, Hizbullah isimli katiller sürüsünü, şampiyonluk unvanı ellerinden gidiyor diye harekete geçirdi.

Fethullah Gülen’de, taziye açıklaması yapmış, “neden bu kadar bekledin” türünden sorularla karşılaşacağını bildiği için, “itikaftaydım” türünden riya ve istismar yoğunluklu bir açıklama yapmıştı. Hizbullah sözcüsü olan baş katil ise, buna da ihtiyaç duymamış ve neden geç kaldığına yönelik soruyu cevaplamaya bile tenezzül etmemiş.

Sitemiz okurları bilir, Hizbullah ve Şiilerin Filistin meselesini reklam malzemesi olarak kullandığını, Suriye’de Müslüman öldürme ihalesini alınca Filistin’i unuttuklarını yazmıştık. Tam da bu tür tespitlerimizi haklı çıkarmak için Hizbullah, Hamas’ın kara savaşında zafer kazandığı ortaya çıkınca destek açıklaması yapmaya başladı.

Artık belli oldu, İzzettin El-Kassam mücahitleri kara savaşında İsrail’e karşı zafer kazanacak. Kısa süre sonra ateşkes için çabalar İsrail tarafından gündeme getirilecek. Tabii ateşkes talebini İsrail bizzat değil, ABD üzerinden piyasaya sunacak. İsrail sıkıştığında ABD meseleyi çözmek için ateşkes çalışmalarına başlar. Böylece İsrail ateşkes istememiş olacak ve zorla ateşkese ikna edilmiş bir tavır sergileyecek.

Hizbullah meselenin nasıl seyrettiğini, savaşın nereye doğru gittiğini, Hamas’ın zafer kazanmak üzere olduğunu gördü. Katil ve hainler sürüsü, günlerce süren İsrail saldırısına karşı tek kelime etmeden keyifle beklediler ve “biz olmazsak siz hiçsiniz” türünden bir tavırla Hamas’ı terbiye etmeye soyundular. Hamas’ın, Allah’ın yardımıyla yalnız başına zafere koştuğunu görünce, pastayı paylaşmak için ortaya çıktılar.

Suriye’de Müslüman öldürmek konusunda İsrail vahşetini ve barbarlığını bile geçen Hizbullah isimli katiller sürüsü, Filistinlilerin, yani Müslümanların yanında görüntüsü vermeye çalışıyor. Deşifre oldunuz hainler, deşifre oldunuz katiller, deşifre oldunuz alçaklar… Bundan sonra sizin, Müslümanların yanında olduğunuza kim inanır? Filistinlilerin yanında olduğu reklamını yapan katiller, Suriye’dekiler Müslüman değil mi, onlar insan değil mi? Suriye ile Filistin komşu iki ülke, biri dünyanın bir tarafında diğeri de öteki tarafında değil. Suriye’de Müslüman düşmanı ve katili olan Hizbullah hainleri, Filistin’de Müslümanların yanında olduğunuza inanmamızı mı bekliyorsunuz?

Son zamanlarda bir zihni hastalık herkese sirayet etti. En zeki ve akıllı kendileri, geri kalanı ise en ahmak insanlar topluluğu. Bu hastalığa Fethullah Gülen’de yakalandı, Hasan Nasrallah’da yakalanmış. Gözümüzün önünde ihanet ediyorsunuz, ihanetiniz de hala devam ediyor, bitmiş de değil. İhanetiniz devam ederken, size inanmamızı mı bekliyorsunuz? Bu nasıl bir ahmaklık böyle…

HİZBULLAH’IN SİNSİLİĞİ…” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.