İHANET GÜNLÜKLERİ-04.09.2014-BİR HABER NASIL VERİLİR

İHANET GÜNLÜKLERİ-04.09.2014-BİR HABER NASIL VERİLİR

Samanyolu televizyonunu ve S Haber kanalını izlemiyorduk yıllardır. Merak ettim, bu gün (04.09.2014) ana haber bültenini izledim. Çok ilginç bir kanal olmuş, paralel örgüt medya mecraları tamamen yabancı servislerin borazanı haline gelmiş.

Nato toplantısının haberini veren kanal, “tarihi toplantı” dediği haberin başından sonuna kadar Erdoğan’ın ismini zikretmedi, görüntüsünü vermedi. İnanabiliyor musunuz, sadece S Haberi izleyenler, Erdoğan’ın o toplantıya katıldığını bilmeyecekler. Gerçekten çok ilginç… Mesele bundan ibaret değil, mesela Hükümet programının mecliste okunduğunu söyleyerek başladıkları haberde, hükümet kanadından bir adet yetkilinin bir saniyelik görüntüsü yok, bir cümlelik ifadesi yok, sadece muhalefetin söyledikleri ve yetkililerinin görüntüleri var. Sadece bu kanalı izleyenler hükümetin mecliste program okumadığını zannedecekler.

Fethullah Gülen ne yapmaya çalışıyor? Öncelikle örgütünün üyelerini kendine bağlı şekilde tutmak için “gerçeklikten koparıyor”, çünkü gerçeklikten kopmayan üyelerin kendinden kopuyor. Örgüt üyelerini kendine bağlı tutabilmek için onları gerçeklikten koparmak zorunda kalması, zaten hızlı şekilde dağıldığı anlamına geliyor.

Üyelerinin kendinden kopmalarını engellemek için onları gerçeklikten koparmak, akıl ve ruh sağlıklarını bozmakla neticelenir. Kendine bağlı kalmaları pahasına akıl ve ruh sağlıklarını gözden çıkaran Fethullah Gülen’in akıl ve ruh sağlığının ne halde olduğu sanırım herkes tarafından anlaşılıyor.

Fethullah Gülen örgütünün üyeleri, S Haber ile birlikte başka kanalları da izliyorlarsa ne düşünüyorlar? Erdoğan’ın Nato toplantısına gittiğini, orada görüşmeler yaptığını öğrenince kendi medyaları hakkında, o medyanın yöneticileri hakkında, o yöneticilere talimat veren Gülen hakkında ne düşünüyorlar? Haberin böyle verilmesini “normal” karşılayacak kadar akıl ve ruh sağlıklarını kaybetmiş olabilirler mi? Haberi bu şekilde vermek çok anormal bir davranıştır, bu anormal davranışı normal görmenin tek yolu, anormal bir akıl ve ruh organizasyonuna sahip olmak gerekir. Bunu normal karşılayacak kadar gerçeklikten ve normal ölçüsünden kopmuşlarsa, zaten psikiyatrik vaka haline gelmişlerdir. Aksine bunun anormal olduğunu kabul ediyorlarsa, neden hala oradalar?

*
Bundan ibaret değil, haberleri verme şekli hükümeti baştan sona dış ülkelere şikayet ve ihbar üzerine kurulu. Dış politikayla ilgili haberleri verirken, Türkiye’nin iddialarını ve görüşlerini vermiyor, sadece hükümete karşı başka hükümet yetkililerinin ithamlarını veriyor. Yani BBC’den şikayet etmeye gerek yok, zira S Haber ondan çok daha ileri.

Paralel devlet yapılanmasının “yabancı örgüt” olduğu konusuna kanaat getirmek için S Haber kanalının ana haber bültenini bir gün izlemek kafi. Uzun izahlara ihtiyaç yok, bir insan o ana haber bültenini izlediğinde paralel yapılanmanın yabancı örgüt olduğuna kanaat getirmiyorsa, zaten kendisi bu ülkeye ve millete yeterince yabancılaşmış demektir.

Tutuklanan polislerle ilgili haberi verirken, polislerin ve yakınlarının “vatan sevgisi”nden bahsettiği görülüyor. İlginçtir, haberi verme şeklinde bakınca, adamların vatan sevgisinin bu ülke ve millet olmadığı açıkça anlaşılıyor, artık hangi ülkenin sevgisinden bahsediyorlarsa…

*
Fethullah Gülen bu savaşı kaybetti. Kaybetti çünkü artık psikiyatrik vaka haline gelmemiş bir adet bağlısı yok. Deliler mi böyle bir mücadeleyi kazanacak? Çok komik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.