İHANET GÜNLÜKLERİ-19.07.2014-FETHULLAH GÜLEN TAZİYE MESAJI YAYINLAMIŞ

İHANET GÜNLÜKLERİ-19.07.2014-FETHULLAH GÜLEN TAZİYE YAYINLAMIŞ

Fethullah Gülen, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Filistinliler için taziye mesajı yayınlamış. Taziye mesajı, Zaman gazetesinin 19.07.2014 tarihli internet sitesinde yayınlandı. Taziye mesajı zaman gazetesi internet sitesinde yayınlandığı üzere şöyle;

“19 Temmuz 2014, Cumartesi

Fethullah Gülen Hocaefendi, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Filistinliler için taziye mesajı yayınladı. İşte o mesaj

İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’in maneviyatına girdiği, Hakk’ın rızasını kazanmak için Kadir Gecesi’ni aradığı mübarek günlerde İsrail ordusunun Gazze’ye ve mazlum Filistin halkına yönelik saldırısından itikafta bulunduğum esnada haberdar edildim. Kadın ve çocuk demeden masum insanların topyekün bir saldırı sonucu katledilmesini hiçbir vicdan kabul edemez.

Yıllardır tarassut altında yaşayan ve insani ihtiyaçlarını karşılamaktan bile mahrum bırakılan Gazzeli kardeşlerimizin yaşadığı acılar, insaniyetini yitirmemiş herkesi ve bütün yeryüzünü ihtizaza getirecek kadar büyük.

Devletler çapında güçsüzlüğümüzün ve dünya dengesinde hiçliğimizin ağırlığını bir kere daha hissediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab Erhamürrahimin’den rahmet, yakınlarına ve bütün Filistin halkına başsağlığı dilerim.

İsrail’in Gazze’ye yönelik bu saldırısının bir an evvel sona ermesi ve barışın sağlanması için elimizden gelen sadece tazarru ile Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve gayretine sığınmak. Allah’ın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı bu günlerde Mevla’dan, bütün mazlumlara ve hususan Gazzeli kardeşlerimize yardımcısı olmasını niyaz ederim.”

M. FETHULLAH GÜLEN

*
Taziye mesajı ile ilgili tespitlerimizi maddeler halinde sıralayalım;

1-Öncelikle konu ile ilgili açıklama yapmasının bu kadar uzun sürmesi tam bir ahlaksızlık. Kendine dönük ağır tepkiler olduğunu gördükten sonra bu mesajı yayınlaması, bir tercih değil, bir zorunluluk… Mesajı geç yayınlamasının gerekçesi olarak ileri sürdüğü “itikaftaydım” gerekçesi ise ahlaksızlığın derinliğini gösteriyor. İtikaftayken kimse bilgi veremiyor mu, veremiyorsa itikaftayken haberdar edildiğini neden söylüyorsun, demek ki haber verilebiliyormuş.

2-Dikkat edilirse mesaj, İsrail’i lanetleme ve kınama mesajı değil, Gazze’de ölenler (şehit de demiyor) için taziye mesajı. Yani öldürene dair hiçbir şey söylemiyor, öldürülenler için taziye yayınlıyor. Sanki “boşa öldüler” der gibi, sanki “ben size demiştim, İsrail otoritesine başkaldırmayın” der gibi… İsrail’e lanetleme ve kınama mesajı yayınlamamakla, sitemiz yazarı Nurettin Saraylı’nın, “Fethullah Gülen’in takiyye yapamadığı tek konu” başlıklı yazısında tespit ettiği üzere, Fethullah Gülen, sadece İsrail konusunda takiyye yapamıyor veya yapmıyor. Batının tamamen İsrail’i desteklediği bir vasatta, onlarla beraber hareket etmek ve İsrail’e karşı tek kelam etmemek tavrını bu kadar açık şekilde sürdürmesi, maskelerin düştüğünü göstermeye kafi.

3-İsrail’i tek cümleyle bile lanetlemeyen, kınamayan Fethullah Gülen, buna karşılık hükümeti tenkit etmekten geri durmuyor; “Devletler çapında güçsüzlüğümüzün ve dünya dengesinde hiçliğimizin ağırlığını bir kere daha hissediyoruz.” İsrail’in ümmet içindeki Truva atı rolünden hiç rahatsız olmayan adam, İsrail’e söylemediğini, mesajın içinde sinsi şekilde hükümete karşı söylüyor. Pes…

4-Mısır’da desteklediği Sisi hükümetine, İsrail’e destek veren ABD’ye ve Avrupa ülkelerine tek laf etmeyen Fethullah Gülen, İsrail aleyhine konuşmama prensibini devam ettiriyor.

5-Barbar İsrail’e karşı tek cümle sarfetmeyen adamın yapabileceği tek şey şuymuş; “İsrail’in Gazze’ye yönelik bu saldırısının bir an evvel sona ermesi ve barışın sağlanması için elimizden gelen sadece tazarru ile Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve gayretine sığınmak.” “Elinizle düzeltin, elinizle düzeltemiyorsanız dilinizle düzeltin, dilinizle düzeltemiyorsanız kalbinizle buğzedin” mukaddes ölçüsünü İsrail’e karşı asla hatırlamayan ahlaksız adam, beddua etmek bir tarafa küçücük bir kınama ve lanetleme teşebbüsünde bile bulunmuyor.

Yazarımızı Nurettin Saraylı gerçekten haklı… Adam, İsrail konusunda takiyye yapmıyor veya yapamıyor. Bu kadar açık bir katliam karşısında dilini zapt eden hainbaşı, Müslüman hükümet üyelerine karşı beddua etmekten çekinmiyor.

Ne diyelim; Allah, Fethullah Gülen’i, aleyhine tek kelime etmediği Yahudilerle haşretsin. Zaten “kişi sevdikleriyle beraberdir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.