İHANET GÜNLÜKLERİ-26.08.2014-ALİ ÜNAL HADDİNİ AŞTI

İHANET GÜNLÜKLERİ-26.08.2014-ALİ ÜNAL HADDİNİ AŞTI

Ali Ünal, bir taraftan anlama melekesini kaybetti diğer taraftan edebini… Haddini bilmez adam, Diyanete, ulemaya, meşayihe sorular soruyor, hem de öyle ukala şekilde soruyor ki, neden cevap vermedikleri soru sorma tarzında mahfuz.

Aklını kaybeden adamın ölçüsü mü olur? Kur’an-ı Kerim’den ayet-i kerime’yi alıyor, sanki Allah’ın beyanı sadece kendilerini tasdik için inmiş gibi, kendileri onunla mesul değillermiş gibi, kendileri sırat köprüsünü geçmişlerde geride kalanlara sopa gösterir gibi…

Temel ölçüleri yazıyor, o ölçülerin kendileri için geçerli olduğunu unutmuş veya kendileri imtihan meselesini halletmiş, o ölçülerle başkalarını dövmeye kalkıyor. “Küfre rıza küfürdür, zulme rıza zulümdür, fıska rıza fısktır” temel ölçüsünü almış, diyanete, ulemaya, meşayihe soru soruyor. Fethullah Gülen’in, küfre rıza göstermediğine dair, zulme rıza göstermediğine dair bir tane açıklaması yok, İsrail’i kınadığına dair bir cümle bile duyulmamış, bu soruyu ona sormayı hayal bile edemeyen adam, İsrail’in karşısında Filistin ve Gazze’nin yanında olan, darbeci Sisi’nin karşısında Mısır halkının, katil Esed diktatörünün karşısında Suriye halkının yanında olan, yani küfre ve zulme rıza göstermeyen, göstermedikleri her gün görülen hükümete ve hükümete bu konularda destek veren insanlara hakaret ihtiva eden “soru” soruyor.

Ali Ünal, 25.08.2014 tarihli, “Diyanet’e, ‘ulema’ya, meşayihe sorular” başlıklı yazısında, tüm Müslüman ilim ve tasavvuf ehline hakaret ediyor. Güya soru soruyor, güya ölçüyü hatırlatıyor, güya ikaz ediyor ama hınca hınç hakaret ediyor. Kendinin ve Fethullah Gülen’in ciğerini, kalbini, zihnini bilen meşayıha, küfre rıza gösterdiği, zulme rıza gösterdiği manasına gelen ifadeler savuruyor.

Ali Ünal iyice delirdi. Hala yüzlerce alim ve veli zatın kendilerine destek vermemelerinin hikmetini anlamaktan aciz, hala o kadar alim ve veliye karşı kendi adamının doğru yaptığını zannedecek kadar istikametini şaşırmış halde. Hala kendine gelemedi, hala akıl sağlığına kavuşamadı, hala istikametini bulamadı.

CİA ve MOSSAD’ın gönüllü ajanlığını yapan Fethullah Gülen’in, bu tür ithamlarla ilgili tek cümle savunma yapmadan, bu ithamı haklı çıkarmak için iki bin kişiyi geçen Gazze şehitlerine rağmen İsrail’i bir cümleyle bile telin etmeyen… Ajanlığı konusunda kamuoyunda ortak kanaat oluşmasına rağmen, hiçbir savunma geliştirme imkanı olmadığından dolayı o konulara hiç girmeyen… Adamlarının CHP’ye güzellemeler yapmasına rağmen, Müslümanlara hırsla, öfkeyle, husumetle saldırmaları, bunu da dini bir mesuliyetmiş gibi rahatlıkla yaptıkları… Böyle önemli bir meselede Fethullah Gülen’in talimatı olmadan değil strateji tespit etmek, tuvalete bile gidemeyecekleri malumken… Ali Ünal, hayasız şekilde ulemaya ve meşayıha soru soruyor.

Ali Ünal, zulme rıza gösteren zalimdir tabi ki ama suçluya ceza vermeyen de zalimdir. İhanet örgütünü mazlum olarak göstermeye çalışan sen, suçluya ceza verilmemesini istediğinin tabii ki farkındasın. Suçluları mazlum gösterme sinsiliğinizi görmüyor mu zannediyorsun insanları.

Bir CIA veya MOSSAD ajanı Allah’ın veli kuluna “sen zalim misin?” diye soru sorabilir mi? Bu ne cüret, bu ne haddini bilmezlik, bu ne edepsizlik? Sen önce Fethullah Gülen’e, “İsrail’e aşık mısın ki hiç telin etmiyorsun, MOSSAD ajanı mısın ki gizli dinlemeleri onlara servis ediyorsun?” diye bir sor, yüreğin yetiyorsa. Yüreğin gerçekten varsa ve yerindeyse, Fethullah Gülen’e, “Neden Mısır’da Sisi’yi destekledik de, Müslümanları desteklemedik?” diye sor. Gerçekten yüreğinde hardal tanesi kadar hassasiyet varsa, Fethullah Gülen’e, “Neden tüm batı ve İsrail’in Tayyip Erdoğan’ı devirmek için uğraştığı bir dönemde biz de aynısını yapıyoruz?” diye sor. Sorabilir misin ukala adam?

İsrail ve ABD ajanlığı ithamı üzerindeyken, seni kim umursar da soruna cevap verir. Sana cevap vermedikleri için sağlam soru sorduğunu, cevap veremediklerini mi zannediyorsun? Ahmak mısın sen? Hangi soruyu kimin sorabileceğini, sormaya hakkı olduğunu bile bilmiyorsun. Bir MOSSAD ajanının veli bir zata soru sorabileceğini, böyle bir hakkı olduğunu düşünmemizi bekliyor ve tahrik etmeye çalışıyorsun. Senin aklın ve zekan, Fethullah Gülen’e, ihaneti aşikar olduğu halde onu sormaya bile yetmiyor, o güdük aklınla ulemayı ve meşayıhı sorguya çekebileceğini mi zannediyorsun.

Komik adam sende…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.