İHANET GÜNLÜKLERİ E KİTAP

ihanet

Fethullah Gülen ve örgütünün Müslümanlara karşı yürüttüğü savaşta tarafsız kalmak imkansız. Çok açık bir ihanet var ve Müslümanlara karşı açılmış küresel savaşın tetikçiliğini yapan bu örgüte karşı bizim safımız ve tarafımız belli. İsrail’e, ABD’ye, İngiltere’ye karşı olma sebeplerimiz, aynı zamanda Fethullah Gülen ve örgütüne karşı olma sebeplerimizdir. Meselenin fikri cihetinden bakıldığında, Cenab-ı Allah Azze ve Celle’ye ve Hz. Resul-i Ekrem Aleyhisselatü Vesselam Efendimize sadakatimiz, Fethullah Gülen ve örgütünün yanında değil karşısında olmamızı gerektiriyor.

Hem Fethullah Gülen ve hem de örgütü müthiş derecede sinsi ve takiyyeci. Yalan söylemek konusundaki maharetleri, takiyyelerinin derinliğinden kaynaklanıyor ve yalan söylemekten hiçbir şekilde rahatsız olmuyorlar. Müslümanları aldatmak konusunda her nerede eğitim gördülerse, yüksek seviyede bir eğitim aldıkları aşikar. Kendi yazdıklarını veya örgütün yayın organlarında yayınlanan yazıları bile gerektiğinde inkar etmekte, hatırlamamakta, yok saymakta beis görmüyorlar. Takiyyenin tabiatı gereği çelişki denilen fikir ve akıl illeti, adamlar için çok doğal bir şey…

Bu çalışmamız, Fethullah Gülen ve örgütünün, yayın organları üzerinden günlük takibini yapan ve ihanetlerini deşifre eden bir mahiyet taşıyor. Birçok hadisenin hızlı şekilde unutulup gittiği bir vasatta, “ihanet günlükleri” gibi bir çalışma tarzı ile fikri takip yaptık. Bu çalışmayı kitaplaştırmaktaki temel sebep, fikri takibin ehemmiyetini göstermek, hadiselerin unutulmamasını sağlamak ve Fethullah Gülen ve örgütünün günlük takip ile ne kadar deşifre edilebileceğini göstermektir.

Günlük (fikri) takipte ilk göze çarpan özellik, paralel örgütün istismar maharetidir ve istismar etmedikleri hiçbir kıymet ve kıymet ölçüsünün olmadığı gerçeğidir. Yazarlar, aynı gün aynı gazetede birbirine zıt değerleri istismar ettikleri gibi, aynı yazar birkaç gün arayla birbiriyle çelişecek şekilde değerlerin istismarını yapabilmektedir. Bu özellik günlük takip ile çok daha net görünebilmekte, anlaşılır kılınabilmektedir.

Yine günlük takipte göze çarpan başka bir özellik, adamların çelişkiden kurtulamaması ama bunu asla dert etmemesidir. Çelişkinin esas sebebi ise istismar etme özellikleridir. Hakikat kaygısı taşıyan bir akıl, İslami esasları istismar etmeyeceği/edemeyeceği için, çelişkiye düşmez. Aklının kafi gelmemesinden dolayı düşeceği çelişkilerle de hesaplaşır ve asla çelişkilerle beraber yaşamak istemez. Fakat hem Fethullah Gülen hem de örgütü (ve yazarları) çelişkileri hiç umursamıyorlar. Umursamıyorlar çünkü çelişkiye düşmeden istismar etmek imkansızdır.

Günlük takipte göze çarpan başka bir özellik de yazarların çok seviyesiz olduğu gerçeğidir. Hakikaten Zaman gazetesi yönetimi ve yazarları fikri derinlik bakımından çok sığ durumda. Yazılardan süzüp çıkarılan akıl ve anlayış seviyesine bakınca, bu kadar işi nasıl yönetebildikleri çok şaşırtıcı geliyor. Hal böyle olunca, paralel örgütün arkasında başka bir aklın olduğunu farketmek zorunda kalıyoruz.

Hem tarafımızı tayin etmek hem de Fethullah Gülen ve örgütünün tarafını (İsrail tarafını) tespit etmek diğer taraftan da tarihe not düşmek için bu çalışmayı yaptık. Sinsilik, istismar, suiniyet belli olsun, takke düşsün takiyye görünsün, gerçek ortaya çıksın.

E KİTABI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.