İSTİKLAL CEPHESİ GÜNLÜKLERİ-ŞAHİN ALPAY ZURNANIN SON DELİĞİ

İSTİKLAL CEPHESİ GÜNLÜKLERİ-ŞAHİN ALPAY ZURNANIN SON DELİĞİ

(17.04.2014)

Gerçekten bir istiklal mücadelesi yürüttüğümüz doğru, bu mücadelenin bir medyaya ihtiyacı olduğu da doğru. Ne var ki istiklal cephesi medyası meselenin ciddiyetini yeterince anlamış görünmüyor. Yaptıkları haberler, haber yapma üslupları, hadiseleri değerlendirme yeterlilikleri, süreçleri izlemedeki ferasetleri, stratejik hesaplamalar yapacak hacimli akılları yok. Pireyi deve yaparak mücadele ettiklerini zanneden genel yayın yönetmenleri, köşe yazarları, muhabirler filan işin tadını iyice kaçırdı. Mücadele aracı olarak kullandıkları “mübalağa” sanatı, ne zaman karşı tarafa zarar verir, ne zaman bize zarar verir bilmiyor, anlamıyorlar. İhanet örgütünün aleyhine haber yapmayı, bunun için her sebebe tutunmayı mücadele etmek zannediyorlar. Hacimli bir akıl, keskin bir idrak, kuşatıcı bir kavrayıştan nasibini almamış bir alay adam, çoğunluğu da konjonktürel kontenjandan cepheye sürülmüş yetersiz kişilikler karanlığa kurşun sıkıyor, kurşun bizden birini mi yoksa karşıdan birisini mi vuruyor umurunda değil. Mücadele etmeyi sadece ateş etmek zanneden kifayetsizler, her yöne ve her şekilde ateş ediyor, sıktıkları mermi kimseye zarar vermese bile mühimmatı (gazete sayfalarını) boşa harcamak gibi bir zararları var.

Son ucubelikleri Şahin Alpay ile ilgili…

Şahin Alpay’ın bugün (17.04.2014) yazdığı yazı muhafazakar gazetelerde haber oldu. Haber başlığı ise şu istikamette; “Paralel yapının köşk kararı…”.

Şahin Alpay’ın yazısından haber yapan “bizim gazeteler”, ihanet örgütünün cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili almış olduğu kararı Şahin Alpay’ın yazısından öğreniyorlar. Komikliğin çapına bakın, Şahin Alpay kim ki ihanet örgütünün cumhurbaşkanlığı seçimi gibi stratejik bir meseledeki kararını bilebilsin.

İhanet örgütünün propagandasını yapmayalım şimdi ama büyük bir örgüt olduğunu herhalde anlamış olmalıyız. Şahin Alpay, ihanet örgütünün, içtimai tabanı dışından devşirilmiş bir tetikçi. Ne zamandan beri erler hatta paralı askerler genelkurmaydaki stratejik planlamalardan haberdar olmaya başladı. Şahin Alpay, paralel örgüt tarafından, kendilerini “dışarıdan” savunsun diye lejyoner olarak istihdam edilen biridir. İhanet örgütünün başı olan Fethullah Gülen, küçücük bir konuda bile karar alacağı zaman Şahin Alpay’ı meclisine almaz, görüşünü bile sormaz, sorarsa eğer bilin ki “sorar gibi yapıyordur”.

Paralel örgütün temel özelliği takiyyedir, gizliliğini takiyye arkasına gömmüş bir yapıdan bahsediyoruz. Şahin Alpay’a bir şeyler soruyorlarsa, ona itibar gösterme şovundan başka bir şey yapmıyorlardır. Şahin Alpay’ın bu tiyatroyu afiyetle yiyor olması onun bileceği bir şey… Ama biz Şahin Alpay’ı, paralel örgütün ciddi konulardaki karar alma süreçlerine sokmadığını biliyoruz. İstiklal cephesi medyasının, ihanet örgütünün cumhurbaşkanlığı konusundaki kararını Şahin Alpay’dan alıyor olması, rütbesiz askerden genelkurmaydaki planlamaları öğrenmeye çalışmasındaki acziyete benziyor. Lütfen, çok ciddi bir mücadele yürütüyoruz, komikleşmeyin…

Türkiye’nin cumhurbaşkanlığı seçimi, ihanet örgütünün başı olan Fethullah Gülen tarafından bile verilemeyecek kadar mühim. İsrail, ABD, İngiltere gibi birçok mahfilde gece gündüz tartışılan bu meselede Fethullah Gülen’e düşen iş, sahadaki tetikçilerin başı olarak, verilen kararın infazından ibarettir. Kısaca, Fethullah Gülen’in sağ koluna bile ulaşsanız, şu anda Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl bir strateji takip edileceğini öğrenemezsiniz. Emin olun o bile bilmiyordur, zira hala bir karar alınmamıştır, alınmayan karar daha Fethullah Gülen’e bile tebliğ edilmemiştir. Şahin Alpay gibi zurnada son delik bile olmayan birisini kaynak göstermek büyük ciddiyetsizliktir. Gazetenin genel yayın yönetmeni olan Ekrem Dumanlı bile daha bilmiyordur.

Şahin Alpay’ın yazısı, psikolojik mastürbasyondan başka bir şey değil. Kendini önemli zanneden Alpay, önemli konularda yazma ihtiyacı hissediyor, yazdığı yazı da ondan ibaret. Adamı ciddiye alıp da, psikolojik dünyasını beslemeyin, kendinizi de küçük düşürmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.