İSTİKLAL GÜNLÜKLERİ-(18.06.2014)- ERDOĞAN’IN ÖFKESİ ANLAŞILDI

İSTİKLAL GÜNLÜKLERİ-(18.06.2014)- ERDOĞAN’IN ÖFKESİ ANLAŞILDI

İhanet örgütüne karşı Erdoğan’ın özel bir öfkesi vardı. Gerek kendisi gerekse Bülent Arınç tarafından ifade edilen, “Bildiklerimizin hepsini söyleyemiyoruz” sözü, paralel ihanet örgütü hakkındaki öfkenin anlaşılmasını zorlaştırıyordu. Aslında kamuoyunun bile bildiği kadarıyla paralel ihanet örgütüne Erdoğan’ın duyduğu öfke çok değildi ama kamuoyuna “açıklanamayan” bilgilerin içinde öfkeyi artıran çok ciddi meseleler olduğu anlaşılıyordu.

Bunlardan birisi ortaya çıktı. Erdoğan ve Arınç’ın, soruşturmanın akamete uğramaması için anlatmadıkları “başbakanlıktaki böcek meselesi”… Operasyon başlayınca meselenin vahameti anlaşıldı, böcek operasyonunun hedefi, başbakanın eski koruma birliğiydi, koruma müdürü de dahil…

İnsan bu kadar yakından ihanete uğradığında öfkeden deliye döner, canını emanet ettiği kişilerin emanete ihanet etmesi, öfkeyi kasırga şiddetinde üretir. Erdoğan çok şiddetli şekilde öfkeleniyor ve bir türlü sakinleşmiyor çünkü paralel ihanet örgütüne o kadar güvenmişti ki, kefen giydiği zamanlarda canını onlara emanet etmişti, gelişmeler böyle olduğunu göstermiyor mu?

Erdoğan’ın paralel örgüte karşı öfkesi dinmeli midir? Asla… Biz, Erdoğan’ın öfkesinin fazla olduğunu ve artık sakinleşmesi gerektiğini düşünmüyoruz, aksine öfkesinin devam etmesi gerektiğini, paralel örgütün hesabı görülene kadar da azalmadan hatta artarak sürmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bizim tedirginliğimiz, Erdoğan’ın öfkesinin gelir-geçer cinsten olması ihtimaliydi, bir müddet sonra sakinleşir ve bu hesabı görmekten vazgeçer tedirginliğini yaşıyorduk. Sürekli gündeme getirmesinden dolayı çok ağır bir ihanet darbesi aldığını farkediyor ve öfkesinin geçmeyeceğini zannediyorduk ama yine de endişeleniyorduk.

Böcek soruşturması başlayıp da, soruşturmanın hedefinin eski koruma birimi olduğunu ve koruma müdürünün de listeye dahil edildiğini görünce, endişelerimiz azaldı. Gerçekten paralel örgüt Erdoğan’a o kadar büyük bir ihanet yapmış ki, Erdoğan’ın bu hesabı görmeden peşlerini bırakması imkansız. İşte bu sevindiric haber…

Niye sevindirici haber? Çünkü siyasetçiler öyle ya da böyle “güç dengeleri” gibi mazeretlerle bazı işleri yapmaktan vazgeçebiliyor veya erteleyebiliyor. Erdoğan gibi sağlam şahsiyetlerde bu ihtimal azalıyor ama yine de sıfırlandığını söylemek kolay değil. Paralel örgütün Erdoğan’ın şahsına yönelik ihaneti, İslam’a ve Müslümanlara yönelik ihanetinin seviyesine ulaşmış, böylece Erdoğan için paralel örgüt ile hesaplaşma meselesi hem fikri mesuliyet çerçevesine hem de şahsi öfke çerçevesine girmiş haldedir. Böyle bir kompozisyon çok sağlam bir zihni altyapı oluşturur.

Anlaşılan o ki Tayyip Erdoğan öfkesinin tamamını dışarıya vermiyor, öfkesinin tamamını göstermiyor. Bu kadar yakın ihanet, tahammül edilebilir gibi değil. Canınızı emanet ettiğiniz koruma biriminden daha öte bir ihanet ancak insanın karısı tarafından yapılabilir. Yani en savunmasız şekilde gece yatarken, yatak odanıza kadar girebilecek karınızdan başka kim var ki. Binlerce silahlı ekiple öldüremediğiniz bir insanı, dünyanın en zayıf kadını bile olsa karısı, en korunmasız, dolayısıyla en fazla itimat edilen kişi olarak öldürebilir. Tarihte bazı hükümdarların başına böyle işlerin geldiği malum… Karınızdan sonra size en büyük ihaneti, korumalarınız yapabilir. Paralel örgüt, Erdoğan’a, koruma işini üstlenecek kadar yaklaşmış, yani Erdoğan’ın o kadar itimadını kazanmıştır. Mesele insanın canı filan değil, bir gün herkes ölüp gidecek bu dünyadan. Ama o kadar derin bir itimadın perdesi altına sinsi ve alçakça gizlenen bir örgütün ihaneti, o ihanetin hesabı görülmediği takdirde insanı mezarında bile rahatsız eder.

Belli yakınlıklardaki ihanetlerin kalb ve ruhta bıraktığı hasar asla geçmez. Bu sebeple o kadar yakına gelenlerin asla ihanet etmemesi gerekir. Yakınlarda bulunup da ihanet edenlerin tekrar itimadı kazanması imkansızdır. Paralel örgütün hala ihanetine devam ediyor olmasının bir de böyle bir altyapısı var, adamlar o kadar büyük bir ihanet içine girdiler ki, bir daha Erdoğan’ın itimadını kazanamayacaklarını iyi biliyorlar. Bu sebeple de Erdoğan gidene kadar hem ona karşı ihanetlerini sürdürecekler, Müslümanlara karşı ihanetleri ise Erdoğan gittikten sonra da devam edecek, çünkü Müslümanlara karşı ihanetleri Erdoğan ile ilgili değil.

Allah, Erdoğan’ı, paralel örgüte karşı hem şahsi öfke hem de fikri öfke ile teçhiz etti. Paralel ihanet örgütüne karşı hem Müslümanların intikamını hem de şahsi intikamını alacak, başka çaresi yok… İşte bu denklem, paralel ihanet örgütüne karşı sağlam bir mevzi inşa eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.