İTİBARSIZLAR

İTİBARSIZLAR

(takipmaras.com sitesinden iktibas edilmiştir)

Duyduk ki sırtlanlar, kendilerini itibarsızlaştırmaya çalıştığımızı söylüyormuş. Bunlara boşuna soytarı demiyoruz, soytarılar; itibarsız birinin itibarsızlaştırılamayacağını anlamaz. Sizi itibarsızlaştırmak kimsenin iktidarında değildir, zira itibarınız sıfırın altında seyrediyor. Siz soytarılar, çevrenize topladığınız alt kadro soytarılardan başka kimseye kulak vermediğiniz için kendinizi itibarlı zanneden zavallılarsınız.
Size emanet edilen milletin makam ve iktidarından başka hangi özelliğiniz var? Siz, varlık iddianızın tamamını makamınıza bağlayan “yok kişilikler”siniz. Sizden önce de o makamlarda oturanlar vardı, o makamdan ayrıldığı gün çevresinde kimse kalmadı. Çünkü şahsiyetiyle kıymetli olmak, şahsiyetiyle itibarlı olmak, şahsiyetiyle sevilmek başka şey, makamınıza alaka gösterilmesi başka şey… Siz daha bu ikisinin farkına bile varamayan idrak fakirlerisiniz.

Şahsiyetli insanlara itibar suikastı yapanlar sizin gibi sırtlanlardır. Şahsiyetli insanlara itibar suikastı yapmanın tek yolu da, cevap verme imkanı bile bulamadığı hilelerle iftira atmaktır. Yürüttüğümüz mücadelede bir kelimelik bile iftira yoktur, bulursanız eğer haber verin, derhal düzeltelim.
Sizin sıkıntınızı biliyoruz. İtibarsızsınız fakat itibarsız olduğunuzu söyleyen kimse yok. Biz sizi itibarsızlaştırmıyoruz, sadece itibarsız olduğunuzu halka anlatıyoruz. Tahammül edemediğiniz bu… Zannediyorsunuz ki, kimse itibarınızın olmadığını söylemezse, itibarsızlığınız unutulur. Kimse söylemese unutulur mu bilmeyiz ama biz söylemeye devam edecek ve halkın unutmasına asla müsaade etmeyeceğiz.
***
Bizim yaptığımız iş, size ayna tutmaktan ibaret… Sizi itibarsızlaştırdığımızı söylerken, aslında size uzattığımız aynaya bakıyorsunuz. Dikkat edin, gördüğünüz sizsiniz. Kendi çirkin yüzünüzü (yani itibarsız halinizi) görüyor ama bize kızıyorsunuz. Akıllı olun, artık aslanlar sahaya iniyor, işleri eskisi gibi halledemezsiniz.
Biliyoruz, size tuttuğumuz aynaya bakmamak için kırk takla atıyor, her taklada kırk bahane üretiyorsunuz. Fakat o aynayı şehrin her tarafına asacağız, halkın hepsi görecek… Siz bakmasanız da halk bakacak. Halk, aynada sizin çirkin suratınızı ve itibarsız siluetinizi görecek… O zaman ne yapacaksınız?
Alt kadro soytarılara soytarılık yaptıracak cinsten bir soytarısınız. Bu şehirde soytarı olmayan ve asla soytarılaştıramayacağınız insanlar olduğunu unuttunuz. Bu hatayı yapmayacaktınız, bundan sonraki ömrünüz boyunca bu hataya hayıflanacaksınız. Bugün için oturduğunuz makamın terapik etkisiyle idare ediyorsunuz, yakın gelecekte istifa etmek zorunda kaldığınızda her şeyi on saniye içinde anlayacaksınız. O zaman aynada ne kadar itibarsız bir yüze baktığınızı fark edecek, sokağa çıkamayacaksınız. Makamın zırhı olmadığı için halkın öfkesinden korkacak, ya şehirden gidecek ya da inzivaya çekileceksiniz. Hayatınızın bugünden sonrası, bugünden öncesinden çok daha beter olacak. Özet olarak “başınız, kendinizle fena halde belada”…

TAHSİN SERTGÜMÜŞ

takipmaras.com sitesi yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir