SAKIN ANLAŞMAYIN… BU BİR İHTİLAL

SAKIN ANLAŞMAYIN… BU BİR İHTİLAL…
Mısır’ın yiğitleri, İslam’ın kahraman evlatları… Anlaşmayın, anlaşırsanız tasfiye edemezsiniz. Uzlaşmayın, uzlaşırsanız inkılabı gerçekleştiremezsiniz. Merhamet etmeyin, merhamet ederseniz adaleti ikame edemezsiniz. Suç işlediler, büyük suç işlediler, affedilmez bir suç işlediler, hesap soracaksınız, adaleti ikame edeceksiniz, tasfiye edeceksiniz ve temiz bir zeminde devleti yeniden inşa edeceksiniz.
Anlamış olmalısınız, onlar Mısırlı değil, onlar Mısır halkından değil, onlar o toprakların insanı değil, sizden hiç değil… Tek yaşama şansları teslim olmak, merhametinize iltica etmek, yüksek komuta heyetini Rabiatü’l Adeviye meydanında asın, darbeye destek verdiğini bildiğiniz tüm generalleri asın, darbe çetesi içinde bulunan yargı mensuplarını asın, “geçici” sıfatlı cumhurbaşkanı ve başbakan müsveddelerini asın, polis şeflerini asın… Korkmayın, kalbinizde korkunun yeşermesine fırsat vermeyin, cesaretinizi besleyin, imanınıza dayanın, Allah’a iltica edin, uzlaşmayın, anlaşmayın, merhamet etmeyin, ülkenin mevcut kanunlarına göre yaptıkları suçun cezası idam, tereddüt etmeyin, idam edin.
Bu bir ihtilal… Asın onları, asın ki İslam dünyasında batının köpekliğini yapmanın bedeli anlaşılsın, asın ki Müslüman ülkede Müslüman kanı dökmenin cezası bilinsin, asın ki yeni bir çağ başlasın. Unutmayın… Bu bir ihtilal… İhtilal kendi hukukunu ikame eder, hukukunuzu ikame edin. Büyük ihanet suçunu işleyenleri mevcut kanunlara göre asın ve ondan sonra kendi hukukunuzu ikame edin, meriyete koyun. Onları kendi hukuklarıyla asın…
Meydanlarda asın, halk mutmain olsun, kapalı kapılar arkasında gizli anlaşmalar yaptığınızdan şüphe etmesinler. On milyonlarla ifade edilen kalabalıklarla oyun oynamayın, onları aldatmayın, kefenlerini giyip gelen insanların iman ve samimiyetini ucuza vermeyin, asın hainleri, kalabalıkların gözü önünde asın. Halktaki küçücük bir tereddüt sizi de tepeler, halkı tereddüde düşürmeyin, şüphenin akıllarını kemirmesine fırsat vermeyin, o gücün hakkını verin, başınıza gelecek büyük felaketlerden biri, kefenini giymiş insanların hakkını almamak, bu konuda tereddütler uyandırmak. Halkı tatmin etmenin tek yolu, hainlerle anlaşmamak, hainlere hayat hakkı tanımamak, bunun için hainleri halka verin, halkın gözü önünde asın.
*
Mısır’ın yiğit evlatları, bilin ki sizinle birlikte yatıyor, sizinle birlikte kalkıyoruz. Bilin ki ilk iki gün dizlerimizin dermanı kesildi, aklımız dumura uğradı, ne zaman ki siz direnme kararı verdiniz, biz burada canlandık. Sizin ümitsizliğiniz, sizin korkunuz, sizin tereddüdünüz bizi de mahveder, sizin diriliğiniz, sizin cesaretiniz, sizin direnişiniz bizi de canlandırır. Aynı havayı teneffüs etmiyoruz belki ama nabzımız aynı ritimle atıyor, sizinki yavaşladığında bizimki sanki duruyor, sizinki hızlanınca bizimki sanki yerinden fırlıyor.
Kahramanlar, biliyoruz işinizin zor olduğunu, biliyoruz cephe dışından konuşmanın kolay olduğunu, ama bilin ki nabzımızı nabzınıza bağladık, sizinle ölüyor, sizinle yaşıyoruz. İşinizi yarım bırakmayın, yarım iş kadar pahalı bir şey yoktur, bir milyon yarım iş, bir tüm iş yapmaz, eşiğine geldiniz, sonuna geldiniz, yarım bırakmayın, anlaşmayın… Anlaşırsanız hedeflerinize ulaşmanız için onlarca yıla ihtiyacınız var, onlarca yılda sayısız badire var, her defasında ağır bedeller ödemek zorunda kalırsınız. Unutmayın, bu bir ihtilal… İhtilalin gereğini yapın, hedeflerinizin çoğuna bir ayda ulaşırsınız, devleti tamamen ele geçirmeniz bir ayınızı alır. Geriye kalan, iyi bir hayatın altyapısını inşa etmek… Bu fırsatı heba etmeyin, hepinizin ayaklarından öpüyorum, bu imkanı boşa harcamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.